Najdi forum

Kakav brez ali z manj sladkorja?

Ali kdo ve, kje bi se dobilo (in pod katero blagovno znamko) kakav z bistveno zmanjšano vsebnostjo sladkorja oz. bistveno večjo vsebnostjo kakava? Vse tradicionalne blagovne znamke (Nesquik, Milka, Benquick) so namreč napolnjene s sladkorjem, kar jim jemlje tisti pravi okus po kakavu, pa še kalorične bombe so (v povezavi z mlekom).

navadni (grenki) kakav v prahu – 1 žlička kakava zmešaš z malo vode, da dobiš gladko maso in zaliješ s toplim mlekom (ali hladnim in daš v MV pečico)

Tale kakav v prahu se mi je vedno zdel nagravžen:
1. Ali dodaš nekaj ščepcev ali pa maso sladkorja, je precej trpkega okusa.
2. Za hudiča se ga ne da normalno zmešati v tekočini, noro se grudi.

nova
Uredništvo priporoča

1.) Pa morda natreen?
2.) Razmešati ga moraš v MRZLI vodi.

Mah, saj vem, da obstajajo (slabe) alternative, samo mene res zanima, če je zadeva že pripravljena, zapakirana in ready-to-buy brez zgornjih zafrkancij. Četudi v pregrešno (in neutemeljeno) dragem diabetičnem oddelku hiper- in megamarketov…

Kaj pa ovomaltine brez sladkorja (sladkan z ječmenovim sladom)? Dobi se med drugim v Mullerju.

Jaz grenki kakav zmešam z vodo, dodam natren in mleko. In je super.

Gorenjkin kakav v prahu je najboljši, pa še rahlo sladkastega okusa je, čeprav nima nič sladkorjev.

Caotina – Black Noir. To je edino kar sem sam našel, ko sem iskal kakav z manj sladkorja. Pa še ta ga ima veliko. Dobiš ga v Sparu.

New Report

Close