Najdi forum

pozdravljeni
zanimam me če mi kdo lahko pomaga pri sledečem:
imam 55 kg velika sem 168 cm rekli boste kaj pa ti manjka pa vam kar povem:
imam zelo suhe noge in tudi drugače v ramena sem precej suha no preveč, okrog zadnjice in pa trebuh je pa sama maščoba in od tod tako idealni kg.
sedaj pa me skrbi kako naj se zredim in ob enem shujšam v zadnjico in trebuh ,bojim se namreč če se lotim kateregakoli treninga ne bom izgubila samo na trebuhu in zadnjici ampak tudi drugod kjer sem že tako al tko preveč suha
resnično prosim za pomoč ker nevem kaj naj naredim
najlepše se vam zahvaljujem za vsak vaš odgovor

Tvoja naloga ni lahka. Hitro se je ne da odpraviti, saj takša postava ni nastala čez noč. Maščobe so se kar nekaj časa pridno nabirale očitno na napačnem mestu. Da bi bil problem še večji poraba teh maščob je bolj zahtevna kot je bilo nabiranje.
Zakaj?
Zato, ker ne obstaja nobena diete ali vaja, ki bi porabljala moščobe točno na samo določenem mestu. Prav zaradi tega nam nobena dieta ne bo pomagala, vsaj dolgoročno ne.

Te nadloge se moramo lotiti na dolgi rok.
-Kot prvo moramo spremeniti način prehranjevanja. To ne pomeni, da morami jesti manj, to pomeni, da moramo birati hrano, ki jo jemo in paziti kdaj jo jemo
-Kot drugo moramo povečati našo aktivnost, da povečamo porabo energije.
Kako se poveča poraba?
Na dva načina. Prvi način je ta, da se zaradi redne aktivnosti dvigne bazalni metabolizam. Drugi je ta, da zaradi vadbe postanejo mišice bolj aktivne in z adaptacijo na obremenitev so sposobne višje obremenitve in s tem večje porabe energije v enoti časa tudi takrat ko ne vadimo.

Torej tvoja naloga je ustvarjati dnevni primanjkljaj z vadbo, ker vsaka redukcija hrane, ki ogroža nivo bazalnega metabolizma prisili telo, da zmanjša nivo energije, ki je potrebna za njegovo normalno funkcioniranje.

Izobražuj se na tem področju. Na primer preberi vse linke v tem postu:

Draga Klara!
Kot bi prebirala mojo zgodbo, le da se ne spomnim kdaj bi jo napisala.
Jaz trenutno delam na tem, da bi ta “fogu od banke” zmanjšala, vendar gre zelllloooo počasi. Telovadim zjutraj (cca 2 meseca), pa ne bom rekla, da se ne pozna, rit je bolj čvrsta, vendar obseg je še vedno isti, da ne govorimo o trebuhu, ki ga imam takšnega kot takrat, ko sem bila v 5 mesecu nosečnosti. Ko prebiram vse te članke imam odgovor za moje probleme: NEPRAVILNA PREHRANA. Do 16h ure ne jem nič, zajtrk je zame deveto čudo, ko pa pridem domov iz službe se poleg kosila začnejo napadi na hladilnik, piškote… (tudi ponoči). Če imam vsega poun kufer, si privoščim pivo, dve, tri in … Zelo sem jezna sama nase, potrta, včasih kar depresivna, kar slabo vpliva na tamalo, da ne govorim od moža (sex = 0).
No malo lažje mi je pri srcu, da sem se malo spluvala.

nova
Uredništvo priporoča

Bravo Tis!
Ko se človek pogleda v dušo in si prizna grehe, je pot do uspeha veliko večja.
Svetujem ti , da začneš z zajtrki in boš videla, da bo dan čisto drugačen, kot opisuješ. Pa še tvoji ne bodo trpeli sitnice(pa brez zamere).

Lep dan, Andreja

sem kar jem

Še ena zelo dobra razlaga, povzeta iz prej navedenega foruma kjer je en od udeležencev foruma pod nikom MItsu, napisal sledeče v odgovor na vprašanje učinka raznoraznih diet:

….”Spet en neumen poskus, da se pere folku pred TV-jem možgane zgleda…..Sicer ne poznam Atkinsonove diete, ampak slišal sem da je šlo za navadno visokobeljakovinsko dieto z malo OH (takšno kot se je poslužujejo BB tekmovalci pred tekmami), da spraviš telo v stanje ketoze. V bistvu vsaka dieta (način prehranjevanja) deluje na nek določen čas, važno je samo da veš kakšen je njen namen in kaj je posledica. Se pravi znanje o načinu prehranjevanja in ne, da se z vsemi štirimi okleneš nekih Atkinsonovih, 90 dnevnih, in ne vem kakšnih še od drugih napisanih diet ter jedilnikov, ki jih napiše nek priznan trener in misliš, da so pa sedaj to ultimativna navodila za izgubo maščobe in bodo delovali do onemoglosti (telo se prilagaja, zato ga je treba stalno fintirati) .
Debelost pa je vedno posledica nečesa….lahko slabe prehrane, neaktivnosti, nezdravega življenskega stila ali negativne samopodobe. In ker živimo v vesolju kjer se vse zgodi z razlogom ima vsak vzrok svojo posledico, nič se ne zgodi po nesreči – tako tudi debelost ne. Torej vsakdo, ki ima problem in se mora znebiti maščobe mora najprej ugotoviti, vzrok odvečne maščobe in se nato poslužiti PRAVILNIH metod, da bo posledica stalna izguba maščobe in ne samo razni jo-jo efekti. Torej vse diete (načini prehranjevanja) delujejo na svoj način in na določeno časovno obdobje (do adaptacije telesa). Kar je pa najpomembnejše je pa znanje in pa kasneje disciplina, da se izvedejo pravilni postopki za izgubo maščobe…..ker vedeti za pot ni isto kot hoditi po njej.
(Hehe Panda najbrž je zato Atkins umrl debel, ker je nekaj vedel, vendar se tega ni držal, ker se mu pač ni dalo). No sej ne zagovarjam te diete, ampak recimo na krajše časovno obdobje se da s ketozo narediti nek rezultat , medtem ko se v takem kratkem času z recimo bolj zdravim načinom prehranjevanja ne da narest enakega rezultata. Problem pri nedelovanju diete so samo ljudje, ki jo ne znajo pravilno uporabit ali pa jo narobe interpretirajo in mislijo , da so za vedno in potem dobimo masovne zablode, ki smo jim prisotni iz dneva v dan v raznih popularnih babjih revijah, kjer mrgoli diet kjer se dobesedno norčujejo iz ljudi. “

Izracunaj bazalni metabolizam ( bmr calculator ). To je prvo. Drugo moras ako zelis smrsati unositi manje kalorija od toga, a ako se zelis ugojiti onda vise. Stvar je jasna. I nema selektivnog mrsavljenja ili gojenja. Masti se skidaju sa tela ravnomerno. Ako imas sala na stomaku onda na trcanje, ali ce ti otici i salo sa ostatka tela, ako ti je jako krsaco onda u teretanu i na tegove da povecas misicnu masu. Druge ti nema 🙂

New Report

Close