Najdi forum

Haj!

Zanima me kateri beljakovinski napitek mi priporočate, ker je na trgu prava poplava tega in ne vem katerega izbrati. Moj cilj je z vadbo pridobiti na mišični masi in seveda izgubiti čimveč maščobe, nikakor pa se ne bi rada zredila, torej kaki weigt gainerji ne pridejo v poštev.
..
Katere napitke mi priporočate, firma, okus, cena…??

Pa še tole. Največ se ukvarjam z vzdržljivostnimi športi (tek, planinarjenje, kolesarjenje) in me zanima če so proteini primerni tudi za te vrste športa ali se priporočajo predvsem pri treningih z utežmi?

Hvala za odgovore in lep dan še naprej!

Anamari

Whey koncentrat.. kupi pa tm kjer dobis najcnej. Kot obrok zmešaš z skuto, da ji popestriš okus.

Enak problem! Zanima me kaj menite o jemanju Mega protein 100 (Matik, sojine beljakovine) ob podobnih sportnih aktivnostih, kot navaja ‘anamari’ (tek, gorsko kolesarjenje, gorski tek…)

nova
Uredništvo priporoča

jap,podajmo si roke, prjatli.
no,jest sem si pa kupla sojine beljakovine od powerbara.sem pol še en članek prebrala, pa piše, da se ob njih bojda shujša.
sem pa seveda čisti amater na tem področju, tko da kakšen nasvet ne bi bil odveč.
nia

Od nobene hrane se ne hujša. Pomembno je koliko, kdaj in v kakšni kombinaciji jo poješ. Za vzdržljivostne športne (tek, kolersarjenje, gorski tek, ….) je pomembno, da poleg zadostnega vnosa OH, ki jih nujno potrebujemo za energijo, vnesemo tudi zadostno količino beljakovin, ki so potrebne za obnovo in morebitno rast mišic.

V primeru zadostne količine OH se med aktivnostjo porablja minimalna količina B tako, da je strah od razgradnje mišic minimalna. Takoj po treningu pa je nujno poleg enostavnih OH pojesti nekaj B ali popiti beljakovinski napitek, da damo organizmu gradivo za obnovo mikro poškodb, ki nastanejo med treningom in možnost, da poveča mišično maso in se na ta način “zavaruje” pred sledečo obremenitvijo, ki bo verjetno še hujša.

Vem, da vse to že veste. Pa vseeno pišem iz razloga, ker večina v želji, da čim prej pridobi mišično maso, zelo zmanjša OH in drastično poveča B, kar zaradi pomanjkanja energije, onemogoči pravilno izvedbo treninga za navedene discipline. Torej proteinski napitki DA, do okoli 2g/kg teže.

Kateri proteini bi bili najboljši poglejte na forumih, ki veliko govorijo o tem. Eden od njih je tudi : .

MAtik je za moje pojme bolj tk tk kvaliteta Sploh pa da ne omenjam okusa ki je naravnost grozen – to velja za tako whey kot tudi soja (tega se sploh ne da pit). Meni je osebno zelo všeč Designer ker nima nekega ful močnega okusa. Zelo pa tudi ljudje hvalijo Champion (za čokoladoholike). Prav tako mi je bil všeč prostar whey od ultimate nutrition. Ampak še vedno pa ni hujšanja če ni pravilne prehrane kar je nakazal tudi kolesar. Od samih dodatkov ne boš kr tk shujšala.

Lp Oliver

Oliver kaj pa professional whey?
zanima me predvsem kvaliteta, okus je dober.

Če misliš weiderjeve so predragi da bi jih kupil (vsaj zame). So pa baje dobrega okusa – jih je meu en kolega pa je bil zadovoljen z okusom.

Lp Oliver

Živjo!

Tudi jaz imam v načrtu uživanje sojinih beljakovin – to je tudi preventiva za raka na dojki (če jih uživaš v pravi količini – ne premalo in ne preveč) – in se v poplavi različnih prizvodov sploh ne znajdem – prosim za kakšen konkreten nasvet, kaj naj si kupim – ne predrago in sprejemljiv okus!! Kakšna je sploh cena za te zadevce – kolikor sem gledala, so precej zasoljene cene!! Morda kdo pozna trgovino ali znamko s sprejemljivimi cenami??

Hvala in lep pozdrav!!

v Prosportu nasproti gimnazija ledine majo dva taka napitka.cena je sprejemljiva.
nia

Odlično kombinacijo sojinih in sirotkinih beljakovin v razmerju 1:1 najdete v izdelku Aria women’s protein. Ario lahko kupite preko spletne trgovine http://www.maxximumshop.com . (in seveda v naših trgovinah)

Več o Ariji in zakaj soja + whey si lahko preberete na http://www.ariaprotein.com/ .

Nudimo pa tudi 100% sojine beljakovine drugih firm.

Pozdravljeni

Mene pa zanima če ima kdo kaj izkušenj z izdelki oz dodatki iz spletne strani myprotein.com?
Do se daj sva s punco nabavljala večino izdelkov pri proteini.si ali pa maxximumu, ker myprotein.com nisva poznala. Sedaj pa sva videla, da imajo skoz neke akcije in pa ugodne cene.
Predvsem me zanimajo vaše izkušnje in pa kakšni so kaj okusi wheyov, so njihovi wheyi dobrega okusa ali preveč umetni?

New Report

Close