Med.Over.Net

Rekreacija, oblikovanje telesa in zdrava prehrana

Trebušček po porodu

Default avatar

krpan

marky povej direkt koga si mislil!
Default avatar

helpa

Glej, delovanje Mense poznam dobro že zelo dolgo. Lahko se daš testirat, sem pa prepričana, da nisi njihov član. Včlanijo le ljudi z določenim IQ, pri tem pa nikoli ne govorijo o številkah. Če bi bil član Mense, prvo kot prvo, ne bi nikoli v takem pogovoru omanjal IQ niti se hvalil z njim. Mislim, da bi bil tudi nivo te debate malo drugačen ali je pa sploh ne bi bilo, če bi bil udeležen kak član Mense ( upam, da boš to prav razumel Marky ).

Zakaj že apriori določiš, da ti edino nekaj veš o kakšni stvari?
Jaz priznam tebi in Krpanu tudi, da vesta veliko o prehrani in oblikovnaju telesa - zakaj ne bi mogla tudi jaz vedeti kaj o tem? Vendo sem poudarila, da jemljem podatke o prehrani in rekreaciji iz predavanj, ki sem jih poslušala na delavnicah v programu Cindi. Mislim, da tam niso samo neumni ljudje, ki nimajo pojma o ničemer. Ok, mogoče ni v ospredju ravno oblikovanje telesa - ampak za začetek je vse boljše kot NIČ ( pa tudi če je to za vas tako osovraženi orbitrek ali ab swing ). Ali po vaše naj ženska takoj po porodu gre v fitnes ali si omisli osebnega trenerja ali kaj? Ali pa nekdo, ki šele sedaj ugotovi iz raznoraznih vzrokov, da je gibanje vendarle pomembno - naj takoj začne na ful z vadbo, pa proteine, pa bodybuilding al kaj?
Zakaj si ne bi kakšen začetnik pomagal s kakšnim nasvetom iz izkušenj drugega začetnika? Zakaj ga pa potem ko mu bo to premalo, ne bi ti vodil naprej s svojimi strokovnimi nasveti. Tako pa marsikoga že na začetku zatolčete in odbijete s svojim nadutim soljenjem pameti.

Torej, lahko ste strokovnjaki na svojem področju, tega vam noben ne oporeka, manjka vam pa poznavanje človeške psihe in osnovnih manir komunikacije. Gre za NAČIN in ODNOS in ne za znanje, ne vem kako naj še to povem, da bo razumljivo. Znanja vam noben ne oporeka, ampak vam je do sedaj še vsak očital predvsem način in odnos, ki velikokrat ni ne človeški ne kulturen. Pa velikokrat je zaradi površnega branja ali pomanjkanja izkušenj tudi neživljenski - torej neuporaben. Žal.

Pa saj ne vem, zakaj se sploh trudim, če kdo noče razumet pač ne razume...
In potem Joco še zmeraj trdi, da je na mestu način komunikacije, ko ljudi imenuješ "kokoši" in "debele riti"... (Škoda, ker je sicer VSEBINA marsikaterega njegovega posta res na mestu). Zame tak način ni ( mogoče se pozna, da nisem rEsno :-))))))))))) mlada ), če pa drugim odgovarja, pa tudi prav. Kakor vam drago. Lep pozdrav.
Default avatar

Lunica

Mensa...hja, :))) No, tiste štiri jurčke in pol pa res:))) LOL
In da veš, da obstajajo še bolj sofisticirani testi, ki so še bolj natančni in trajajo ne 40minut, ampak po tri ure. In še podatek, da pri Mensi lahko izmerijo količnik le tam nekje do 168(odvisno od starosti). In proti koncu leta zna biti še eno testiranje. Ima pa Helpa prav - člani ne omenjajo številk.Tako za info...

Nivo komunikacije pa tudi kaže na višino količnika.

Se mi zdi, da bi bilo na tem forumu prav fino, če bi drug drugemu privoščili vse najboljše, oziroma ravno toliko, kot sebi.
Default avatar

Marky

nisem mislil na nobeno določeno osebo ampak na splošno
Default avatar

Marky

helpa večkrat povdarim da ni moj namen se delati pametnega in zagovarjat samo moje stališče... jaz samo povem svoje mnenje. vem da nisem najpametnejši. tudi tukaj na forumu so ljudje, ki imajo pri določenih debatah veliko več znanja kot jaz. če verjameš ali ne, se tudi jaz tukaj na tem forumu skoraj vsak dan naučim kaj uporabnega.

glede Mense pa seveda nisem njihov član. za to moraš spadati med zgornja 2% :) sem se pa že daj testirati in je bil moj razultat dosti nad povprečjem, tako da mislim da neumen nisem. to seveda ne pravim, da bi se hvalil, ampak sem omenil samo zato, ker si me ti obtožila da ga imam pod 90. no pa pustimo zdej to.

veš, tudi mi smo samo ljudje. in ko vidim, da nekdo vpraša nekaj, pri čemer mu lahko pomagam, mu seveda to napišem. ti najbrž ne boš nikoli vedela, kako je, ko prihajajo k tebi ljudje, ki so poprej že zapravili ogromno časa in denarja pa ni bilo nobenih razultatov. temu se jaz poskušam izognat. če se stvari že od začetka lotiš pravilno lahko ogromno prihraniš. to vem najbolje iz lastne izkušnje.

tudi jaz sem prvo leto, ko sem začel trenirat delal vse bolj laično. jedel sem čokolino, pil kakav, za kosilo seveda krompir, zvečer kose kruha z kakšnim namazom... v kleti sem vzdigoval uteži, zvečer sem hodil tekat po 10 km... (to sem najbrž pobral iz kakšnega filma o Rambotu:) pa ni bilo razultatov.
čez 1 leto sem se odločil, da tako ne gre več in sem začel hodit v fitnes. tam sem garal dan za dnem, zapravil dosti denarja za dodatke in hrano (da fitnes članarine ne omenjam...)... pa še vedno ni bilo pravih raultatov, ker stvari nisem znal pravilno med seboj povezat...
no po 3 letih takšnega zapravljanja denarja in časa (pa bile so še poškodbe, ker nisem znal pravilno izvajat vaj, z nepravilnimi počepi sem si skoraj do konca uničil kolene) sem se odločil da tako tudi ne bo šlo in sem se resno vrgel v stvar. nehal sem trenirat in sem rajši bral literaturo. pa poiskal sem številke od pravih ljudi, ki so mi znali pomagat. šele potem sem začel spet trenirat. zdaj lahko mirne volje rečem, da o tej stvari nekaj vem.

upam da tole ni zvenelo kot da se hvalim, ker to resnično ni moj namen.

seveda imajo tudi vaši odgovori vrednost, saj predstavljajo tudi vašo znanje in izkušnje. ne vem zakaj se moramo tako kregat glede tega. napišimo vsak tisto kar mislimo, od tistega, ki bo pa to bral pa bo odvisno, za čigav nasvet se bo odločil. tudi meni bi bil pred 5 leti veliko bolj všeč vaš nasvet kot pa moj. tako pač je.
Default avatar

Renata

Joco vprašanje zate.

Kam hujšam v primeru, če zjutraj na Ketoglur trakcih (primerno predvsem za diabetike, ker merijo glukozo in ketoacedozo v urinu) zaznam ketoacedozo ?

Sem zdrava, ampak sunem sestri kakšen trakec, ker tudi sama znižujem telesno težo in je ketoacedoza pokazatelj črpanja oz. pretvorbe telesnih zalog v energijo ?

Sama torej hujšam v mišice ali v maščobo ?

Hvala !

Lep in uspešen dan

Renata
Default avatar

krpan

IQ še ne pomeni da si pameten. ker se gleda neka specifična sposobnost. kako so pametni oz razgledani smo videi na lepo je biti milijonar tako da se kaj preveč na IQ ne bi oziral. je dobro že če si med povprečjem.
Default avatar

Renata

Kam hujšam v primeru, če zjutraj na Ketoglur trakcih (primerno predvsem za diabetike, ker merijo glukozo in ketoacedozo v urinu) zaznam ketoacedozo ?

Sem zdrava, ampak sunem sestri kakšen trakec, ker tudi sama znižujem telesno težo in je ketoacedoza pokazatelj črpanja oz. pretvorbe telesnih zalog v energijo ?

Sama torej hujšam v mišice ali v maščobo ?

Hvala !

Lep in uspešen dan

Renata
Default avatar

Marky

mislim, da bi tvoje vprašanje bolj sodilo v kakšen drug forum, kjer ti odgovarjajo zdravniki na svojem področju.

jaz nisem zdravnik niti strokovnjak za diabetis ali kaj podobnega. če zaznaš ketoacidozo, (kot posledico premajhne količine inzulina v krvi), potem po mojem mnenju (če res hujšaš in nisi diabetik) izgubljaš maščobe.
Default avatar

Renata

Bravo Marky,

Moje mnenje:

Vsak, ki hujša hujša v maščobo (ketoacedoza-listke v lekarni lahko kupi vsak). To da nekdo hujša v samo mišice in ne v maščobo- jaz osebno ne verjamem.

Če človek hujša (zniža vnos kalorij, ali pa porabi presežek kalorij s povečano telesno aktivnostjo), v vsakem primeru se telo brani s hitro pretvorbo nakopičene zaloge - MAŠČOBE v energijo, pri tem pa nastaja ketoacedoza. Torej...

Po mojem mnenju, če hujšaš s kombinacijo (manj kalorij-povečana poraba) hujšaš zdravo, ker.... VEMO ŽE VSI

- telesna vadba krepi samo mišično tkivo, to potrebuje za delovanje energijo, ki jo ob pretpostavki, da jo je v kalorijah preko hrane ne dobimo dovolj, ki se pretvori iz zaloge maščobe - torej hujšamo v maščobo in hkrati treniramo ("čvrstimo") mišice
TAK NAČIN HUJŠANJA JE VSEKAKOR BOLJ ZDRAV IN HITREJŠI

- če pa se lotimo hujšanja po načinu zgolj znižanja vnosa kalorij-to traja dlje in je dolgoročno večinoma neučinkovito, ker se pojavlja jo-jo efekt, ker smo vsi ljudje z labilno voljo in se hitro vrnemo na pota nažiranja

Nikakor pa ne moremo hujšati v zgolj mišice. Te so mogoče manj izrazite zaradi netreniranja.

Torej replike....
Default avatar

krpan

nebi rekel da če se kalorije omejijo da je hujšanje bolj dolgo tudi ni rečeno da pride do jo-jo efekta.

seved ap aje najbolj zdravo telesna aktivnost+zdrava prehrana
Default avatar

helpa

Evo Marky, tak način komuniciranja mi je že bolj blizu in mi je vsak tak post užitek prebrati. Prepričana sem, da se tudi drugi iz opisanega lahko kaj koristnega naučijo. In to je to, a ne? Lp.
Default avatar

Marky

ne me veseli da se sedaj zastopimo :)

zdaj pa moramo poskrbet da se ne bo več prihajalo do zamer

LP