Najdi forum

kalorije-tortilija

prosila bi če mi lahko kdo pove koliko kalorij ima ena manjša pšenična tortilija nadevana s pečeno zelenjavo (zelje, bučke, malancane) brez sira z paradižnikovo omako. koliko je to OH, B in M.
in pa koliko kalorij ima instant kapučino-nescaffe če si ga pripravim z mlekom 0,5 mm.

Hvala vnaprej za odgovore in lp vsem

Za izračun kalorij je potreben recept (zaradi sestavin).

ja vem, sam sem jo jedla v mehiški restavraciji, tako da težka. mislila sem če vsaj približno kdo ve kako kalorična hrana je to.
pa za instant kapučino me tud res zanima, ker nikjer ne najdem podatkov o kalorični vrednosti.

lp

nova
Uredništvo priporoča

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?kategorija=eksotika&ID=692

pa sam se pogledas za posamezno stvar…kaj mas vse notr

čist preveč!!

Tortilja je podobno kalorična kot recimo pizza. seveda je odvisna velikost predvsem pa kaj je v nadevu! Recimo nadev s koruzo, fižolom in nacho sirom ter s kako pekočo omako ima vsaj toliko kalorij, kot klasična pizza (sir, šunka, omaka) seveda, če količine približno enake.

Instant kapučino (tudi z mlekom 0,5), kakor vse ostale instant zadeve vsebuje veliko škroba in enostavnih OH ter raznih dodatkov, se pravi tudi dosti kalorij…Raje pij pravo turško kavo, je boljša, skoraj brez kalorij, pa še bolj ‘vseka’…

LP, Štajerc (Tekač)

oj štajerc, hvala za bolj konkreten odgovor.
sm pa tudi sama v tem času prišla do podatkov o kalorični vrednosti:
100 g pšenične tortilije ima ok 280kcl, sam nadev, ki sem ga jaz jedla pa je le popečena zalenjava brez sira tako da mislim, da ima ta zelenjavna tortilija mnogo manj kcl kot pica.
instant kapučino pa tud nima ne vem kaj kalorij (ok 50 kcl ena vrečkica za en napitek), v trgovini pa sem sedaj našla tudi takega brez sladkorja.
upam, da se ne motim.

zaja od kje ti teorija, da čist preveč?

lp

Mehika hojla,
se ti opravičujem, slabo sem prebrala, če daš res samo zelenjavco notr res ne more biti veliko.

In je res, taka tortilija ima veliko manj kot pica, saj veš na vsaki je sir.

Imaš pa srečno, da so ti dobre take dokaj puste jedi, jest bi si notri poleg zelenjavce dala še mleto meso pa sir…..no taka pa je čist preveč, zato se je pa izogibam.

Lepo bodi

Zaja

dan……………..ej folk ce vi niste obsedeni…………..ma kaj wam je…………..kok kalorij ma to………….pa kok tisto……………upam da ne bos zacela sprasevati kok kalorij ima voda…………jst was sploh ne razumem………..kako lohka sploh zvize ce sam kalorije prestevate…………adijo…………….pojes tist kar ti pase pa je…….ne pa wi…….sej je res da ne morem glih vse svinjarije vase zametat…….sam kar je prevec je pa prevec…………………

draga venus,
če se ti taka vprašanja zdijo preveč……..sej ne rabš odgovarjat še manj pa komentrat.
pač sem postavila vprašanje, ker me je zanimalo…….sej zato je pa forum…………in draga venus nikogar ne silim, da mi odgovori na zastavljeno vprašanje…………..in nekateri so mi……………hvala bogu in hvaležna sem jih…………
seveda malo popazim koliko kalorij dnevno spravim vase nisem pa s tem obsedena kakor je bilo razbrati iz tvojih vrstic, da pač misliš, da sem……..

lep dan brez dodatnih stresov ti želim………….

Na tej strani si lahko izračunaš koliko kalorij ima določeno živilo: http://www.virmodrosti.com/kalkulator/

New Report

Close