Najdi forum

Mi lahko kdo pove zakaj so dobre rjave alge?
Slišala sem, da so dobre za prebavo, proti slabosti in pa če imaš težo v želodcu. Kaj pa proti napejnanju, pazim pri prehrani ampak ni nič bolje.

Hvala za odgovor,

lp, Alja

Rjave alge – najbrž misliš algo kombu, ki se večkrat dodaja jedem, da se hitreje skuhajo, predvsem stročnice. Tudi napenjanje zaradi stročnic zmanjšajo, če se kuhajo skupaj. Povečale naj bi tudi hranilno vrednost snovi. Nasplošno morska zelenjava vsebuje precej vitamina A (antioksidant), nekatere vitamine skupine B in precej mineralov. V primerjavi z drugimi algami vsebuje kombu več joda, kalija, kalcija in železa. Minerali koristijo živčnemu sistemu in zmanjšujejo stres, krepijo imunski sistem in uravnavajo presnovo, jod pa uravnava delovanje ščitnice. Raziskave naj bi pokazale, da alginska kislina (kombu je ima precej) v črevesju veže težke kovine (kadmij, svinec, živo srebro in radij) in jih pomaga odstranjevati.
Pri stročnicah pomaga tudi, da jih prvih 10 min vreš odkrite in potem normalno kuhaš naprej, manj napenjajo.

LP Barb

Barbara , najlepša hvala za odgovor.

Se te alge kupijo v lekarni ali v trgovini z zdravo prehrano?

lp, Alja

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da v trgovini z zdravo prehrano. Nekatere se dobijo v lekarni ampak to so večinoma tiste “predelane” v tabletke kot je Spirulina, Algae itd.
Kombu so takšne, hmm, ploščice. Ko odpreš vrečko jih moraš shraniti v kakšen nepredušno zaprt kozarec. Da dodaš k hrani ne rabiš veliko. Prej jih oplakni. Kuhane sploh nimajo napačnega okusa:))
Jaz jih še nisem kupila, poznam jih iz k. tečaja.
LP Barb

zivjo, zanimiv clanek o rjavih algah si lahko preberete v reviji misteriji oz. si lahko vec informacij poiscete tudi na spletu na strani http://www.misteriji.si, alge pa lahko narocite tudi v njiovi spletni prodajalni

Več člankov na temo morskih alg najdete tukaj: bio24.si/morske-alge-clanki

New Report

Close