Najdi forum

Pozdravljeni, jutri bom začela z jemanjem tablet Xenical. Zanimajo me vaše izkušnje v zvezi z jemanjem le teh. Hvala in držite pesti.

Ojla, zanima me kako si pa prišla do njih? jaz se tudi že večno borim z odvečnimi kg in ko sem šla k osebni zdravnici po pmoč, me je obrnila na delavnico za hujšanje, a tam pred jeseni nebo nič… Tako imam dolg nos…končno zberem pogum in grem po pomoč in te tako pošiljajo od vrat do vrat….
Lp, in korajžno

🙁

Moja starša sta s pomočjo teh tablet samo v denarnico shujšala, drugam ne.

nova
Uredništvo priporoča

Sam sem pred leti poskusil z njimi in ti jih odsvetujem.
Prvič, s prehrano moraš razčistiti v glavi in ne šele v debelem črevesu.
In drugič, če misliš, da ti bo Xenical pomagal odstraniti odvečne maščobe v hrani, ki jo poješ, in boš z njegovo pomočjo uspešno shujšala, kaj misliš, da se bo zgodilo, ko boš Xenical prenehala uživati – saj nisi mislila tega početi celo življenje, ali pal?
Pa še tretjič, zelo enostaven recept za hujšanje, ki ga razume vsak, ki je uspešno zaključil 3. razred osnovne šole, je ta, da mora telo pokuriti več enregije (kalorij), kot jo prejme s hrano. Kako to dosežeš, je pa tvoja odločitev: manj hrane ali več gibanja ali kombinacija obojega, ali pa tudi Xenical. Je pa res, da je hujšanje in vzdrževanje telesne teže rahlo bolj komplicirano (oz. drugače: uspehi so lahko pri različnih metodah hitrejši ali počasnejši), a o tem si lahko več prebereš na tem in tudi drugih forumih.

Sam sem, ne vem, če po naključju ali ne, med jemanjen Xenicala doživel izredno hudo drisko in bruhanje in brez takojšnje pomoči in terapije sedaj ne bi brala tega pisanja. Mi je pa lečeči zdravnik dal vedeti, da bi lahko tudi Xenical vplival na to.

Pa še to, verjamem, da te je zdravnik, ki ti je predpisal Xenical, temeljito opral možgane in te prepičal v koristnost, uporabnost in čudodelnost tega “zdravila”. Saj ima tudi dobre raloge za to, podobno, kot ima dobre razloge prodajalec, ki te prepričuje, da je ravno avto, ki ga prodaja, najboljši zate. Jaz po treh letih še vedno dobivam pošto z “mamljivimi” ponudbami, raznimi “anketami”, kako uspevam s svojo težo, ….

Odloči pa se sama.

Tablete mi je predpisla moja osebna zdravnica. Zanje sem se odločila popolnoma sama. Glede na to da je moj ITM več kot 50 in res niesm vedela kaj naj naredim, sem se odločila za to kruto sralno dieto. Oziroma – v kolikor se držiš in ne ješ maščob, teh stranskih učinkov naj nebi imel. Sicer pa vsakdo drugače prenaša zadeve, vsakdo ima drugačen organizem,.. Saj vem, mislil si boste kaj si pa mislila, da si toliko jedla in jedla ter se redila. Tri leta nazaj sem shujšala nekaj manj kot 40 kg pri dr. Sentočnik – ampak dobila sem vse nazaj in še enkra toliko. Kruto , a ne. Jaz osebno nas debele ljudi primerjam s alkoholiki, tisitimi, ki se drogirajo. Smo odvisniki. Vsi si želimo da bi bili popolni, a le malo jih je takih.

Čestitam tisitim, ki so srečni v življneju, ki nimajo nobenih napak in skratka živijo življenje brez skrbi. Jaz sem se na žalost rodila s svojo mentalno napako – rada jem in težko se odpovedujem hrani.

Kar se tiče pa tablet. mislim, da nikjer ne piše, da so to čudežne tablete, poješ tableto in shujšaš. Talete so pripomoček k hujšanju.

Tako, to bi bilo vse.

Pozdravljena še enkrat,
popolnoma te razumem, da je samo pripomoček k hujšanju in da same tablete ne delajo čudežev. Če ni voje in poguma je vse zaman… Tudi jaz sem takega mnenja. A te smem vprašeti še koliko stanejo pri nas? Sem gledala malo po internetu in so cene vrtoglave.
Pogumno naprej!

Stanejo 18.700,00. Jaz jih bom jedla samo dvakrat na dan, se pravi dva obroka z maščobami (meso, mlečni izdelki, posebna salama,…). Za večerjo bom jedla samo sadje ali zelenjavo, prav tako za malico. Tudi jaz sem primerjala cene v tujini in mislim da so podobne kot tukaj.

jaz sem poskusila pa se ni obneslo. Bila sem napihnjena, imela vetrove in driske. V službo ne bi mogla hodit taka in sem prenehala. Shujšala sem nekaj malega. LP

Jaz jem tablete od četrtka. Moram povedat, da sem do sedaj imala ob jemanju tablet težave samo v soboto. Res pa je tudi, da jem izredno malo mastne hrane. Naprimer v solati olje, pa pri peki mesa, pa jogurti (1.3 maščobe), tunina pašteta, sir, posebna salama…) Kar se tiče kilogramov, pa ne vem, ker nimam doma nimam tehtnice. Res ni tako hudo, če se držiš, oziroma izogibaš maščob v veliki količini.

Vso srečo in veliko volje. Saj bo.

Draga Maksima!
V stirih letih sem rodila 3 otroke,lahko si mislis kako so se nabrali kilogrami,pred nosecnostmi sem imela 72,po zadnji nosecnosti pa 115 kg.Sem clovek,ki mu kilogrami gredo zelo tezko dol.Po tretjem porodu sem zacela jemati tablete formoline,ki so mi pomagale spraviti dol 13 kg,jih priporocam,potem sem poskusila tablete Alli,ki je bila reklama po tv,niso pomagale nic.Zguba casa in denarja.Ker sem se porocila na hrvasko in smo se preselili nisem mogla vec redno jemati formoline,ker ga doli ni za kupit,zato sem sla k zdravniku,da mi nekaj napise,napisal mi je tablete xenical,doli se dobijo samo na recept,ne vem kako pa je to pri nas v sloveniji.Zdaj je 2 leti odkar jemljem xenical in sem prisla z njimi na 79 kg.Mene so resile.Dve leti se slisi dolga doba,ampak vse kaj je hitro hujsanje je potem zopet hitra debelitev.S temi tabletami sem si tudi uravnala prebavo,ker je moj metabolizem pocasen in len.Zraven da jemljem te tablete pa je normalno tudi treba ogromno gibanja,jem vse normalno,zadnji obrok malica pa mi je med 15 in 16 uro za tem pa samo nesladkani caj,rumeni caj ali beli caj za topljenje mascob.In to je uspesna kombinacija za hujsanje.Evo toliko o moji izkusnji s temi tabletami xenical,ker sem se zgrozila ko sem videla da so ljudje pisali,da ne pomagajo.

Po mojih izkušnjah 2 letih z rednim gibanjem in uravnoteženo prehrano prideš do popolnoma enakega rezultata tudi brez tablet, pa ne glede na to katere so.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Tablete za hujšanje – http://thermacuts.si Hotela sem samo povedati, da je Bureno ekstra! Shujšala sem 15 kg v slabih 2 mesecih, kilogrami pa niso se vrnili.

Da ji ne bi kdo nasedel. Piše reklamo po forumih na internetu.

http://med.over.net/forum5/read.php?93,8931035

avatar maria75735 12.06.15 14:18
Tablete za hujšanje – http://thermacuts.si Hotela sem samo povedati, da je Bureno ekstra! Shujšala sem 15 kg v slabih 2 mesecih, kilogrami pa niso se vrnili.

Ps: vem, da je stara tema.

Živjo,
je kdo poskusil omenjene tablete poleg marie? (čeprav mislim, da bolj kot uporabnica, za to objavo stoji podjetje) Kako se obnesejo?
Ste občutili stranske učinke, takoj ali kasneje? So vredne svojega denarja?

Prosim, da pišete samo tisti, ki imate izkušnje s temi ali z drugimi tovrstnimi tabletami.
Najlepša hvala!! Lp. S.

Moje izkušnje s hujšanjem so, da je res vse v glavi in gibanju, poleg količine in kvalitete hrane seveda, ki pa je v obratnem sorazmerju s prvima dvema faktorjema 😉
Leta nazaj sem se zredila, krepko čez 100 kg, po treh porodih in pijančevanju moža.
Hujšala sem dvakrat.
Prvič sem shujšala za 33 kg v 5 mesecih z beljakovinsko dieto (točkovno dieto) ob pomoči akupunkture (ki me je umirila in zmanjšala apetit) in vsakodnevnimi sprehodi (cca 30 min). Ob tem nisem imela nobenih problemov z zdravjem (npr. ledvicami kot opozarjajo na forumih) ali podobno; prav tako nisem izgubila mišične mase, nasprotno, postava je bila ok in v obraz sem se pomladila.
To težo sem potem držala kar nekaj let (zmerno jedla, se zmerno gibala – običajno življenje), dokler nisem doživela drugega “brodoloma” in spet iskala tolažbo v hrani (saj vemo, da sladko redi) in spet pristala na, skoraj, prejšnji teži pred leti.
Drugič sem hujšala s pomočjo xenicala. Namesto akupunkture (ker sem se preselila in nisem poznala dobrega akupunkturista v novem kraju) sem na nasvet zdravnice jemala xenical, 2x na dan. vse ostalo pa po prvi varianti, torej beljakovinska dieta, sprehodi. In tudi to pot skujšala 25 kg v 5 mesecih, brez kakršnih koli zdravstvenih problemov. Jemanje xenicala se je poznalo pri veliki potrebi, blato je bilo “mastno”, v školjki so plavale prave maščobne “kaplje” … bolj mastno, kot sem jedla, večje maščobne kaplje so plavale v školjki in bolj pospešena je bila prebava. Torej xenical je “odvajal” neuporabljeno zaužito maščobo

Torej, kot sem že v začetku rekla, vse je v glavi. In ko se zares odločimo, da bomo shujšali, potem je lahko – seveda, da manj jemo (prazen žakelj ne stoji pokonci), da se zmerno gibamo (in se pri tem sprostimo) ter ob “pripomočkih” kot je akupunktura ali xenical, ki pospešujejo hujšanje in nam dajejo dodatno voljo in moč za vztrajanje pri dieti “manj, oziroma selektivno žri”.

Priznam, so bili momenti, ko sem se skoraj vsedla v avto, da bi se zapeljala do prve pekarne po svežo žemljico, uf, kako mi je zadišal sveže pečeni kruh! Pa sem zdržala, zaradi že doseženih in dobro vidnih uspehov in ob “bergli” v prvi varianti, ker mi je akupunktura pomagala, da sem imela več trdne volje, v drugi varianti pa xenical, ki mi je tudi zmanjšal apetit (in željo po “dobrotah”).

Ob mojih dveh izkušnjah prisegam na dieto, zmerno gibanje in podporo “bergle”.

New Report

Close