Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Zakaj ste debeli ljudje tako zafrustrirani?

Zakaj ste debeli ljudje tako zafrustrirani?

Vedno, ko vam zeli kdo dati kaksen nasvet, ga napadete. Potem pa trdite, da je ravno obratno. In mislite, da imate samo vi prav, in kako je zdravo hujsat po raznoraznih dietah itd. Ostali, ki imamo drugacno mnenje smo ze vsi samo zagrizeni zagovorniki fitnessa, dopinga in en vem cesa se, glede na vase odgovore se vsi filamo z raznoraznimi tabletami, praski, pikamo se z injekcijami… Ja seveda, vsak dan eno zjutraj namesto kave.
Pa sploh ni res, npr. jaz do nedavnega nisem uporabljala nicesar, pa sem tudi shujsala za kar nekaj kg. Mislite, da vesete vse, ampak v bistvu ne veste nic, cisto nic, ker ce bi, potem ne bi bili debeli.
Najbolj neumna izjava se mi je pa zdela, ko mi je moja 96 kg tezka prijateljica zagotavljala, da je njena prijateljica shujsala s Corny cokoladicami. Pa menda, da obstaja tud neka cokoladna dieta. Men se tud zdi, da bi naslov tega foruma mogeel biti HUMOR.
Pa se to, tako ste zafrustrirani, da vas moti vsak drug clovek, ki je kakorkoli drugacen in boljsi od vas. Pa ne samo po videzu.

Saša, se sploh nima smisla sekirati. Večina ljudi tu bi rado shujšalo tako, da bi jedli tako kot jejo zdaj, se ne bi skoraj nič rekreirali oz. bi raje gledali TV ali sedeli za računalnikom, celotno hujšanje pa naj bi trajalo kakšna 2 dni.

Jap tak je pri večini in sploh se ne zavedajo kako težko je priti in držati lepo postavo.
Seveda je pa tukaj tudi nekaj takih ki zaradi svoje genetike nikoli ne rabijo pazit kaj jejo (te se ne bojo nikoli zavedali in bojo vedno napadali in žalili tiste ki imamo s tem probleme).

Osebno sem svojo lastnost da se enostavno redim izkoristil v svoj prid in z pravilno hrano dosegam res lepe rezultate.

LP Oliver

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa vem, meni se vsi ti napadi zdijo bolj zanikanje dejstev, ki jih vsi željni lepše postave izvajajo. Pa na žalost najprej sami nad sabo. Zanikanje je pač eden izmed načinov izmikanja. Ki je vsekakor lažji kot pa sprejeti golo resnico in se spopadati s svojimi kilcami, predvsem pa s spreminjanjem svojega razmišljanja in svojega načina premagovanja težav. Ker nam je tistim, ki se radi bašemo, običajno značilno to, da z basanjem s hrano premagujemo stres, žalost, zdolgočasenost in kar je še takih razlogov. Ljudje smo nagnjeni k temu, da težko prenašamo resnico. Sploh, kadar nam je vržena direktno v obraz. Počutimo se napadeni. In najboljša obramba, pravijo, je napad. Mislim, da od tod izvira toliko besnih odgovorov besnih debelušk. A ni lažje reči: Saša, zafrustrirana BB, pust nas že pr miru, baba zafitnesirana, pa nas pust, da razpravljamo o …, kot pa reči NE naslednji čokoladki, polnemu krožniku dobro zabeljenih makaronov, ali celo narediti bogoskrunsko dejanje: obleči trenirko, obuti športno obutev in premigati riti. Ti in tebi podobni vsake toliko pač še vedno poveste kaj konkretnega, in mislim, da nas je tukaj vedno nekaj, ki se nas to pač prime. Pa naj bo to dovolj.
Lp,
Andreja

Saša, tvoje obravnavanje debelih meji na diskriminacijo . Pa brez zamere.

mislim, da je največji razlog ta, da se ne sprejemajo takšne kot so, da niso zadovoljni sami s seboj. In zato ne naredijo prav dosti, lažje je kritizirati, kot manj jesti, se gibati…

Kar se tiče človeške neumnosti glede raznih ala čokoladnih diet, se je mogoče strinjati s tabo Saša, a tvoj način pisanja res spominja na diskriminacijo debelih, oz. je rahlo žaljiv.Po eni strani se kregaš zaradi pisanja “zafrustriranih debelih”, ampak tvoji prispevki so ravno tako pod nivojem.

Žal Saša če ti še nihče ni povedal, so debeli “zafrustrirani” ravno zaradi takšnih kot si ti. Če ne verjameš potegni svoje poste ven in si jih preberi. Mislim da si zelo nesramna in napadalna.

Se cist strinjam z Majci.Ljudje hocjo shujsat brez da bi se kaj potrudili in misljo da bo teza sama od sebe sla dol pa ni cist tko.So pa seveda se drugi ki “kao” s pomocjo tabletk dosegajo cudeze.Men se tut zdi da debeli ljudje samo jamrajo ( o svoji tezi) pa nic ne naredijo za to.Sej ne recm da sm pa jz suha pa pametna ampak jz za svoje tezave poskrbim za spremembo od ostalih (pa ne mislm na vs “forumce”).
sicer pa zakaj bi se sekiral za to….
lp usm!

Se cist strinjam z Majci.Ljudje hocjo shujsat brez da bi se kaj potrudili in misljo da bo teza sama od sebe sla dol pa ni cist tko.So pa seveda se drugi ki “kao” s pomocjo tabletk dosegajo cudeze.Men se tut zdi da debeli ljudje samo jamrajo ( o svoji tezi) pa nic ne naredijo za to.Sej ne recm da sm pa jz suha pa pametna ampak jz za svoje tezave poskrbim za spremembo od ostalih (pa ne mislm na vs “forumce”).
sicer pa zakaj bi se sekiral za to….
lp usm!

Se cist strinjam z Majci.Ljudje hocjo shujsat brez da bi se kaj potrudili in misljo da bo teza sama od sebe sla dol pa ni cist tko.So pa seveda se drugi ki “kao” s pomocjo tabletk dosegajo cudeze.Men se tut zdi da debeli ljudje samo jamrajo ( o svoji tezi) pa nic ne naredijo za to.Sej ne recm da sm pa jz suha pa pametna ampak jz za svoje tezave poskrbim za spremembo od ostalih (pa ne mislm na vs “forumce”).
sicer pa zakaj bi se sekiral za to….
lp usm!

Se cist strinjam z Majci.Ljudje hocjo shujsat brez da bi se kaj potrudili in misljo da bo teza sama od sebe sla dol pa ni cist tko.So pa seveda se drugi ki “kao” s pomocjo tabletk dosegajo cudeze.Men se tut zdi da debeli ljudje samo jamrajo ( o svoji tezi) pa nic ne naredijo za to.Sej ne recm da sm pa jz suha pa pametna ampak jz za svoje tezave poskrbim za spremembo od ostalih (pa ne mislm na vs “forumce”).
sicer pa zakaj bi se sekiral za to….
lp usm!

Se cist strinjam z Majci.Ljudje hocjo shujsat brez da bi se kaj potrudili in misljo da bo teza sama od sebe sla dol pa ni cist tko.So pa seveda se drugi ki “kao” s pomocjo tabletk dosegajo cudeze.Men se tut zdi da debeli ljudje samo jamrajo ( o svoji tezi) pa nic ne naredijo za to.Sej ne recm da sm pa jz suha pa pametna ampak jz za svoje tezave poskrbim za spremembo od ostalih (pa ne mislm na vs “forumce”).
sicer pa zakaj bi se sekiral za to….
lp usm!

Živjo, je lep dan, a ne!?

A ste prebrali vse poste, ki so se zgoraj nabrali? Kdo je odgovorajal?
Vprašanje (kolikor znam brati) je bilo postavljeno debelim, zafrustriranim.

Ne spadam ravno med debele, med suhe pa tudi ne (pri 168cm imam 62kg).
To povem zato, da boste vedeli v katero skupino spadam, ker je to na tem
forumu očitno zelo važno.

Moram pa vam povedati naslednje:
imam prijateljico, ki tehta nekaj čez 100 kg in je približno tako visoka kot
jaz. Ko je hujšala, sem ji hotela pomagati in sem z njo hodila plavat. In kaj
se je zgodilo? V kopalkah je bila taka tarča posmeha, da me je bilo sram
za vse, ki so se nahajali ob bazenu in dajali grde pripombe. Pa je plavanje
najbolj zdravo in naj bi bilo zelo priporočljivo za hujšanje. Plavat sva šli
natanko štirikrat, ker enostavno ni prenesla vsega tistega posemhovanja.
Tega sem bila deležna tudi jaz, češ , kaj pa ti delaš z njo, saj nisi debela…
Pa mi je rekla, da mora najprej shujšat kakih 20 kg, da bo sploh upala na
bazen. In shujšala bi rada hitro, da se bo sploh upala pokazat v javnosti.
In mislim, da ona ni izjema.
Tudi od tu njihova želja po hitrem hujšanju, dragi moji.

Pa sem njena prijateljica! In bom ostala njena prijateljica!
Ne bi pa imela za prijatelje večine, ki so zgoraj pritrjevali Saši.

Saška

Imam dve sestrični, ki sta obe bolj zaobljeni (100 kg ravno nimata, 60 pa močno prekoračujeta), pa nobena ni zafrustrirana, na drugi strani pa prijateljico, ki bi lahko paradirala Twiggy, pa se sekira za vsak dekagram. Mislim, Saša, da si ti tudi malo zafrustrirana s svojo postavo.

Moram pa vam povedati naslednje:
imam prijateljico, ki tehta nekaj čez 100 kg in je približno tako visoka kot
jaz. Ko je hujšala, sem ji hotela pomagati in sem z njo hodila plavat. In kaj
se je zgodilo? V kopalkah je bila taka tarča posmeha, da me je bilo sram
za vse, ki so se nahajali ob bazenu in dajali grde pripombe. Pa je plavanje
najbolj zdravo in naj bi bilo zelo priporočljivo za hujšanje. Plavat sva šli
natanko štirikrat, ker enostavno ni prenesla vsega tistega posemhovanja.
Tega sem bila deležna tudi jaz, češ , kaj pa ti delaš z njo, saj nisi debela…
Pa mi je rekla, da mora najprej shujšat kakih 20 kg, da bo sploh upala na
bazen. In shujšala bi rada hitro, da se bo sploh upala pokazat v javnosti.

MENE JE OSEBNO TO ŠE BOLJ POGŽGALO DA SEM NEKAJ NAREDIL IZ SEBE. ZAKAJ BI SE BAL POKAZATI V JAVNOSTI, IŠČEŠ PRAZNE TERMINE ČE ŽELIŠ MALO VEČ PRIVATNOSTI GREŠ DELAŠ V NARAVI TAM TI NOBEN NE BO NIČ REKEL, GREŠ V GOZD ČE TUDI TAM NIMAŠ MIRA. PROBLEM JE V TEM DA SE TAKI LJUDJE NOČEJO SPRAVIT (TUDI SAM SEM BIL EDEN IZMED NJIH) IZ UDOBNEGA NASLONJAČA IN VSAK IZGOVOR UPORABIJO DA SE LAHKO VRNEJO VANJ. IN TO DA SE JI POSMEHUJEJO JE RAVNO TO IZGOVOR. GOVORIM IZ LASTNIH IZKUŠENJ IN MI NE MORAŠ OČITATI DA NI RES – KER JE.

In mislim, da ona ni izjema.
Tudi od tu njihova želja po hitrem hujšanju, dragi moji.

NAJ NAREDI NEKAJ MI TUKAJ POSKUŠAMO SVETOVATI KAKO ZDRAVO IN MAKSIMALNO HITRO PRITI DO LEPE POSTAVE (VSAJ PRI MENI JE TAKO) .

Pa sem njena prijateljica! In bom ostala njena prijateljica!
ZELO LEPO JE DA SI NJENA PRIJATELJICA IN PODPIRAJ JO ŠE BOLJ TUDI SAM POSKUŠAM POMAGAT ZATO PA TUDI DAJEM NASVETE IN LASTNE IZKUŠNJE NA TEM FORUMU.
Ne bi pa imela za prijatelje večine, ki so zgoraj pritrjevali Saši.

Vsaka stvar ima dve strani medalje. Zdaj kar naenkrat je nekoga sram, da je debel?
Kaj pa vse tiste mesece ali leta ko je zavestno nabiral odvečne kilograme, ga ni bilo sram?
Prav zdaj, ko se je končno odločil da nekaj naredi za sebe pa ga je sram.
Vsak očitno mora sam doživeti svojo “katarzo” preko katere več ne more. Mora se požvižgati na posmehljive poglede in vztrajati v svojem namenu, da počasi in varno izgublja na teži. Pri doseganju cilja moramo vedno čez določene ovire. Ne smemo si dovoliti, da se spotaknemo že na prvi stopnici.
Mislim, da je “pomilovanje” in prevelika obzirnost do osebe, ki ima določeni problem lahko škodljiva. Treba ga je na “normalen” način spraviti na trdna tla in mu dopovedati, da je edini, ki ga lahko reši on sam.

UPAM, DA NISAM UŽALIL TISTE, KI SE IMATE ZA “DEBELE”. To mi ni bil namen.

ZMIGAJTE SE, NE ČAKAJTE JUTRIŠNJI DAN.

LP

Ce pa mislis, da je to diskriminacija, potem pa res ne vem kaj ni. Nic nimam proti debelim ljudem, ampak ocitno imajo debeli proti ostalim, ker jim zavidajo lepo postavo, ker lahko oblecejo kar hocejo, ker lahko pojedo kolikor hocejo. In to zadnje samo mislijo, da je tako, v bistvu pa niti ni tako res. Se sicer najdejo kaksni srecnezi, ampak ce bi nekdo suh pojedel ravnotoliko kot moja debela prijateljica, bi tudi sam imel hitro nekaj kg prevec.
In ko smo ze pri tem, kdo je do koga fer in kdo ne, mislim, da mnogokrat tisti z ravno prav kg veckrat podpiramo debelejse, jim stojimo ob strani, jim skusamo pomagat, oni pa potem skusajo to izkoriscat. Pa ne vsi, vidim, da je tu kar nekaj ljudi, ki se trudijo, ki so prijazni, in ki imajo taksen odnos do stvari, da jim bo zagotovo uspelo in to vem.

Preberi si raje, kaj so pisali ostaliv temi Kje ste tiste?? Kar me je tudi spodbudilo, da odprem to temo. Hocem dat nasvet, pa me ze napadejo, zakaj jim solim pamet. Hocem pa samo pomagat. Potem so pa moji posti pod nivojem, ali kako?

A vea kako je. tudi jaz sem imela prijateljico s 105 kg pri 164 cm. In sem bila za razliko od drugih, ki so se ji samo posmehovali, vedno prijazna do nje. Nikoli je nisem zanicevala, vedno sem jo imela za enakovredno sebi. Pravzaprav se mi je zdela celo lepa in to sem ji tudi povedala. Kljub toliko kg ima zelo lep obraz. Ampak vedno me je hotela izkoristit na kakrenkoli nacin. Poklicala pa itak samo kadar ji je bilo dolgcas. In potem sta se z drugo se bolj debelo prijateljico za hrbtom pogovarjali o meni, kaksna sem bila v osnovni soli (nisem bila debela, ampak sem nosila ocala), da sem bila piflerka itd. in sedaj, kako se oblacim. A to pa ni diskriminacija, grdo govorit o tistih z ocali? Takole mimogrede sem prav vesela, da jih imam ker se dobijo danes taksni modeli, da sam gledas. Poleg tega te naredijo samozavestnejse in jih raje nosim kot lece. Glede tega, da sem bila piflarka, ko bi le bila. Na svoje dosezke sem zelo ponosna, imam Zoisovo stipendijo, kar dokazuje, da nisem neumna in ce ima kdo kaksne pripombe, mu to tudi povem. Sem vsaj prilezla malo dlje od njiju, ki sta se triletno gospodinjsko komaj izdelali. Ono majcko ko se mogoce malo vec ven vidi, mi je pa mami kupila, ocitno ze ne more biti tako perverzna. Ce one nebi imele 120 kg potem bi se isto oblacile. Ne zdi se mi, da sem kaj drugacna od ostalih priblizno moje postave. S taksnimi ljudmi se sploh vec ne obremenjujem in jih dobesedno crtam iz zivljenja. Oni bodo mene rabili, ne jaz njih.
Pa nek sem ze tudi povedala, da sem imela debelega fanta. Torej me debelost ne moti. Sem ga imela rada.

New Report

Close