Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa najučinkovitejša sprememba metabolizma

najučinkovitejša sprememba metabolizma

Ne vem kako ste lahko ene tako neumne, da nasedate vsem dietam o spremembi metabolizma, dietam, ki zagotavljajo izgubo veliko kilogramov v čim manj dneh in podobnemu sranju.
Če ne zaužiješ dovolj kalorij se ti metabolizem upočasni in še hitrej se lahko zrediš, poleg tega izgubljaš na mišični masi, ta je pa glavni porabnik kalorij. Tako da tista 90 dnevna dieta za spremembo metabolizma je bull’s @!#$!!! Pa še kdo se bo tega natančno držal 90 dni, pa sej niste normalni. A bi rade spremenile matebolizem? Pejte mal telovadit, še nekaj ur po telesni aktivnosti je metabolizem hitrejši. Pejte v fitness, delite anaerobne vaje, pa se bodo mišice povečale in metabolizem bo hitrejši. Delite aerobne vaje pri 60-70% maksimalnega utripa, pa se bo porabljala maščoba. Premaknte mal svoje lene riti. Mislim, če je pa to tako težko razumet…
Sicer pa zarad mene hujšajte po vseh tistih dietah, izgubljajte kilograme na ta način (in mišice), špeh je itak lažji od mišic, pa bodte vse mlahave pa celulitične, grde in zafrustrirane. Jst vem, da bom poleti nosila tangice na morju, moja ritka bo napeta, moje prsi bodo stale pokonci in nobenga mozolja ne bom mela kje na obrazu, pa čeprav bom tu in tam grešila, in šla na pizzo, pojedla kakšno čokolado. Brez občutka krivde, ker se drugače zdravo prehranjujem, jem v zmernih količinah in sem telesno aktivna. Poleg tega pa bom vedno dobre volje, ker mi ne bo treba mislit na to, kaj morem že danes jest?
Pa kaj vam sploh govorim, sej vam je že Kolesar (in ostali istomisleči) vse povedal. Pa ne sedaj mislit, da jaz nimam kakšnega kilograma preveč. Pa še kakšen je bil, pa je šlo počasi in z vztrajnostjo dol.

Sprememba metabolizma…. T3 🙂

Saša je pisala:
Jst vem, da bom poleti nosila tangice na morju, moja ritka bo napeta, moje prsi bodo stale pokonci in nobenga mozolja ne bom mela kje na obrazu, pa čeprav bom tu in tam grešila, in šla na pizzo, pojedla kakšno čokolado.

A greva skupaj poleti na pico, ker prepricevati te ljudi je umetnost imenovana izgubljanje casa?

*plosk* *plosk* 🙂 Jaz grem zraven na pizzo 🙂 LP

Bravo Saša. Včasih mislim, da je že z mano kaj narobe, da v nasprotju z ostalimi ženskami, ne hujšam po vseh možnih dietah. Jaz pravim več gibaj in manj jej pa bo. Sploh pa šport deluje zelo dobro na psiho. Stalno preštevanje kalorij pa človeka le zamori. Namesto preštevanja kalorij pejte raje malo teči ali pa na kolo, v bazen….

A vzamete še mene? :-)))

kiki

OK zmenjeno 🙂 Se bomo nažrli, ko prasci, pa lušte bomo delal vsem tistim na dieti “spremembe metabolizma”. Pol bodo pa spet rekli, “Pa kako lahko tolk poješ, pa maš vseen tako postavo. Men se že pa en jogurt LCA pozna.” Skrivnost je v tem, da ni nobene skrivnosti.

Rada bi te videla, draga Saša, kako bo tvoja ritka napeta in prsi pokončne po enih dveh porodih. Tudi tiste, ki danes preizkušajo razne diete, so bile nekoč take kot ti, verjemi! Če boš preveč kazala svojo prelepo ritko, se ti kaj hitro lahko zgodi, da boš v nekaj mesecih postala okrogla kot sodček, tvoje prsi pa bo neusmiljeno cuzal in vlekel dojenček! Pa se mi potem pokaži!

Tocno to…nimam vec kaj dodati

Saj ni rekla, da ni situacij v zivljenju, ko se lahko vse “povesi”… Dolgotrajna bolezen, nosecnost ipd… Poanta je bila v tem, da LAHKO JE in hkrati NOSI TANGICE. Cudezna formula pa je: prava hrana + veliko aerobnega in anaerobne aktivnosti. Bistvo njenega posta je: NI CUDEZNIH FORMUL.

Mogoce pa se komu po porodu poslabsa tudi vid in sposobnost luscenja poant iz tekstov? *zloba*

Kdorkoli že si, dragi Vrhovnik, ta izjava da se “komu po porodu poslabsa tudi vid in sposobnost luscenja poant iz tekstov” je zelo grda. Žensk se ne sodi samo po tem, kako napeto rit ima katera in kakšne barve so njene tangice!
Čestitam vsem, ki so že mame, pa čeprav imajo celulit in dojenčka na prsih!

Za mano sta dva poroda. Od enega bo kmalu 14 let od drugega pa so pravkar 2 minili.
Seveda se marsikaj povesi, to pa še ne pomeni, da se je treba zapustiti.
Tudi sama nisem verjela, da se da toliko narediti in stvari spet “gor dvigniti”.
Lohk ne bom glih za v tangice. Bom pa ziher s hčerko in sinkom sproščeno paradirala po plaži – pa nič se smilila sama sebi, kot sem se prej (ko sem imela 50 kg več) .

PLP kiki

Zelo grda izjava je tista o pretiranem kazanju napete ritke in dojencku na prsih. Zensk se seveda ne sodi samo po napeti riti in barvi njenih tangic, kljub temu pa vse kot malo blesave hujsamo, se lepoticimo, iscemo skrite trike in se obremenjujemo s tem.

Ej, oprosti, zame (pa čeprav še nisem mama), ni lepšega od prizora, ko ima ženska (mama) bebo na prsih. Po moje mora bit to ful dober filing. In se ga že zdaj veselim!

Kolikor gledam mojo mamo ji ni čisto nič viselo po porodu. Spet je dobila nazaj normalno postavo. Pa je tudi rodila dva otroka. Sedaj je stara 45 let, pa je še vedno suha, ima odlično postavo. Pa še mlada zgleda. Sicer je res, da ni v življenju nikoli pretirano telovadila (sama se igovarja na šum na srcu) ampak je fizično aktivna, ker vedno nekaj pospravlja v hiši in okrog, očim je na vozičko tako da mu mora veliko pomagat- tako da naj ji bo, ker ji res ne ostane časa. konec koncev je tudi to telovadba.
Pa zakaj so lahko manekenke spet normalne nazaj, ko rodijo? Sam ne mi sedaj rečt, da je to v genih, ker je to samo izgovor. nisem še slišala, da bi katera shujšala brez telovadbe- kakšna bi pa bila, vsa povešena. Kvečjemu sem slišala Liz Hurley je na strogi dieti in veliko telovadi, da bi bila spet takšna kot je. Pa ne na dieti spremembe metabolizma. Ampak verjetno samo še malo bolj pazi na prehrano kot pa prej.
In kakšna je razlika, če hujšaš po porodu ali kar tako? Hujša se na isti način. Zaradi mene kar hujšajte z dietami spremembe metabolizma. Sej čist nič ne lažejo, da se ti spremeni metabolizem. ampak ne na boljše, na slabše.
Pa da ne boš mislila, da sem bila jaz celo življenje suha. Niti slučajno. Nisem bila sicer debela kot sod, ampak sem bila kar fajn zalita, ko sem bila še otrok. Stara mama me je neprestano filala s sendviči in to kakšnimi!! Dva debela kosa kruha s salamami sirom, kumarcami- predstavli si kaj je to za 4 letnega otroka. Pa ko sedajle gledam kako ona kuha- pol litra olja da recimo na špagete. V vsako stvar da belo moko. Nič čudnega, da sem bila zalita ob takšni prehrani. ko sem šla v osnovno šolo in sem jedla kosilo tam (ki sicer tudi ni najbolj zdravo, ampak malo boljše pa že), sem shujšala. Poleg tega, da sem trenirala tenis, gimnastiko, jahanje… In sem shujšala ne da bi se sploh zavedala, ker sem to rada počela. V srednji šoli sem pa trenirala borilne veščine, in ko sem nehala, sem se nekoliko zredila. Šla sem na faks in spet se je prehrana spremenila, riti pa nisem premaknila. Prav mi je za tiste kilograme. Ampak sem vsaj vedela, da ne smem hujšat z dietami, sem rajši šla v fitnes, plavat, karkoli že. Pač sem vedela, kje sem naredila napako in sem se lotila zadeve na pravi način.
Pa ne mislim pretirano kazat svoje prelepe ritke kar vsakemu, ki pride mimo, na plaži jo pa itak vsak kaže. Tista, ki ima večjo jo še pa bolj. Poleg tega, da kaže še celulitis. Jo bi pa rada pokazala vsem tistim, ki hujšajo s temi neumnimi dietami. V dokaz, da je vse lahko tako kot hočeš, če se potrudiš in se ne smiliš samemu sebi doma na kavču ob gledanju mehiških nadaljevank in grizljanju piškotov.
Pa tudi če se bom kdaj odločila za otroka in se bom mogoče zredila po porodu, ne bom tako neumna da bi hujšala na še bolj neumen način. Raje bom uporabila drug učinkovitejši z moje strani že preverjen način. Verjemi mi, da nikdar ne bom ostala debela.

Sej me ne moti celulit na drugih. Ne moti me niti če ma nekdo deset, dvajset al pa trideset kil preveč. Zame je lep tudi malo bolj okrogel človek. Moti me to, da zaradi tega neprestano jamrajo, neprestano se smilijo samim sebi in ne govorijo o ničemer drugem kot o dijetah. Se pravi so zafrustrirani, obremenjeni s samimi seboj in s svojo težo. Če že mislijo hujšat naj se zavedajo, da so diete samo začaran krog. Vedno prideš nazaj na isto mesto, to pa je spet k odvečnim kilogramom. K še večim. In spet so nesrečne in nezadovoljne. Če bi se potrudile, da bi dosegle cilj s telovadbo in primerno prehrano, bi pa bile srečne, zadovoljne s samimi seboj, lepše (ker je potem tudi manj drugih problemov, s kožo, lasmi… ZDRAVJEM), pa še bolj zanimive bi bile za ljudi okoli sebe, tako za isti spol kot za nasprotni, ker bi se imele priložnost ukvarjat tudi z drugimi stvarmi (in pogovarjat) kot pa samo z dietami.
Mogoče bom kdaj mama. To je verjetno eden najlepših obdobij v življenju. Nočem ga pokvarit svojemu partnerju in otrokom z jamranjem, zamorjenostjo, kar verjetno vodi tudi do neprestanih prepirov.

Bravo KIKI!!! Še več takšnih mam!

Od pohvale se mi kar kakšen centimeter manj pozna. 😉 (Sem zrasla.)

Veliko vztrajnosti in uspehov želim vsem.

PLP kiki

Draga Saška!

Mogoče si pa zato toliko suha, upss, imaš idealno postavo ker svojo energijo… sproščaš na tako način kot si ga pokazala, beri kvasanje neumnosti…

Ženske, ženske. Jaz bolj vidim problem, ker mlada dekleta, ki še niso mamice, ves čas vneto hujšajo. Sošolke v SŠ pa pijejo razne shujševalne in odvajalne čaje ter preskušajo vse mogoče diete, kalorije preštevajo… Ko pa pride športni dan ali pa že kar pri telovadbi pa katastrofa – niso sposobne priti na hrib visok 1000m ali pa v normalnem času preteči nekaj krogov na stadionu. Mislite, da je njihovo hujšanje pametno (čim manj hrane in seveda nič gibanja). Marsikatero mlado dekle je anoreksično. Na žalost.
Manja

New Report

Close