Rekreacija, oblikovanje telesa in zdrava prehrana

Odgovarjajo: Mito Šinkovec, prof. športne vzg. • Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano • Mario dr. FeelgoodMiloš Milošević, dr. med., spec. plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije

kolesarske hlače

Default avatar
jest lepo v trenirki vozim poleti pa v kratkih hlacah. naredim kaksnih 10k km na leto in ne pogresam podlozenih kolesarskih hlac (?!) sploh pa ne pajacev z naramnicami, hehe
Default avatar
a si kaj razmišljala, Skalca, o kakem drugem sedežu, kakšen trans am od selle italija? rel.poceni, širok, lep za potovanja/daljše ture. ja, na radiatorju vse se hitro suši, škoda da ga nimamo v šotoru :) drugače tudi za enkarat se držim kolesarskih hlač, ko vozim z gorskim kol. ne pa po mestu. imel sem nekoč skotta in trd sedež, to pa res, ko bi sedel na opeki, meni se zdi brez veze kar naprej nucat slab sedež, se da ga prodat ali podarit, po konc
Default avatar
Jaz ima tudi Scotta (ga ne priporocam, predrago kolo). Sirsi sedez mi ne bi najbolj odgovarjal, ker vecinoma vozim gorske ture (se pravi tezje in kratke). MAlo je zoprno, če se dalj časa ne voziš. Drugače pa se navadiš.

Guinnes,
Ženske mamo bolj nežne ritke. Malo se hecam. Resnica pa je, da naredim bistveno manj km kot ti (1/3 do 1/2 tvojih).
lp
Default avatar
Ne žena, ne jaz, ne kolesariva brez spodnjic in ni nobenih problemov. Obvezno spodnjice in kolesarske hlače. Resda nisva ne vem kakšna kolesarja, saj kolesariva bolj nedeljsko, vendar sva vseeno šla že okoli Slovenije (ob meji) in v Dubrovnik, pa nisva imela nikoli "ožuljene riti".
Default avatar
Kaaaaj? Z biciklom celo pot do Dubrovnika, Dule? Plosk, plosk, plosk!
Default avatar
Ker je že taka tema - jaz pa iščem kolesarske hlače do kolen ali pa malo čez kolena, pa jih nikjer ne najdem. Nad kratkimi nisem nič navdušena. Mogoče kdo ve, kje se jih dobi?
Default avatar
Draga moja Skalca! Skoraj okoli Slovenije (983 km), iz Ljubljane v Dubrovnik (720 km), kar nekaj nedeljskih izletov od 80 do 155 km, Goričko sem in tja, Prekmurje, in še in še in vse v "gatah", čez pa kolesarske hlače, nogavice, da ostala oblačila ne omenjam, pa nikoli nisem bil deležen kazni, ki jo omenjaš. Da ne bova razpredala o anatomskih razlikah med nama, ti povem da tudi moja žena počne isto. Torej! Videvam pa precej "golih riti" na kolesu, posebno pri tistih, ki imajo svetle kolesarske hlače in pri tistih, ki ne ujamejo razmerja med velikostjo riti in velikostjo hlač, pa se material raztegne kot žvečilni gumi. Bljak!
Default avatar
Dule,
tole pa zveni kot, da me napadaš. Nikjer nisem napisala, da moraš pa ti nositi kolesarske hlače brez gat. Meni je vseeno. jaz sem povedala svoje mnenje in z njim nikogar ne posiljujem.
Tako nošenje hlač so mi svetovali trgovci in pa nekateri izkušeni ikolesarji. Poskusila sem obe varianti s sp. hlačami in brez. In mi je bilo brez pač bolj udobno.
Imam pa vse kolesarske hlače črne barve, tako da tudi tvoj zadnji del zapisa težko nameniš meni.
Default avatar
hlače 3/4 (čez kolena) sem videl v čerinu pod emporiumom na btc. mogoče se da kaj najti v žolna sport na viču
Default avatar
a gre kdo malo poribat kolesarske hlače na maraton velo v nedeljo?
Default avatar
Ne, ne piše v zakonu ampak če si kdaj odpeljal vsaj več kot 40 km brez pavze v tempu, potem bi mogel vedet o čem se gre. Gre se za to, da ko imaš oblečene gate na teh hlačah, se ponavadi tako razporedijo, da te zelo zažulijo. Ko pa imaš oblečene samo hlače panje stvar bistveno boljša. Sam sprva nisem verjel, kaj šele dal v prakso, ker mi je to nehigienično. Odkar pa sem probal prvič pa je biti brez gat na kolesu nuja. In ja, je kazen. Srbenje in žulji stegnih. ;)

Moderatorji

Mito Šinkovec , prof. športne vzg.
Mito
Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood
Mario dr. Feelgood
Mario Feelgood
Miloš Milošević , dr. med., spec. plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije
Miloš Milošević