Najdi forum

Ojla!

Zanima me ali je med vami, prijatelji rekreacije, kdo, ki je imel strgano in popravljeno križno kolensko vez.
Na vseh možnih koncih namreč iščem odgovor, kaj se zgodi z vijakom, s katerim je pritrjena križna vez. Zdravniki so modro tiho, se zgovarjajo drug na drugega, oz. najprej vprašajo kateri zdravnik je naredil operacijo, nekateri trdijo,da lahko vijak ostane vse življenje v telesu. Ampak to se mi zdi malo za lase privlečeno. Kljub temu, da sem popolen laik, vem, da najbrž vsak tujek v telusu škoduje. Ampak to – da bo vijak pri moji 23 letij še celo življenje v MOJI nogi, me malo bega. Saj nimam 90 let in s tem le še max. dobro desetletje let življenja pred sabo Malo bolj natančem odgovor se sicer glasi, da vijak odstranijo, če nastopijo težave, oz. ovira funkcionalnost.

Ampak meni se vse bolj zdi da gre za eno samo “šparanje” in da je škoda financ za nenujne posege. Logično pa mi je, da se stvar spelje do konca, oz ne naredi na pol. V tem primeru se mi zdi, da je bil “delovni proces” zaključen prekmalu. Poškodba bi bila dokončno sanirana poodstranitvi materiala v kosti. A, ne?

Zanimajo me vaše izkušnje. S kolenim nimam nobenih težav: planinarim, kolesarim, smučam ….. Skratka s tega vidika je operacija popolnoma uspela.

LP, vsem!

A te moti? Jaz imam oba operirana, pa me ne moti. Naj ustaneta cel življenje notri. Sam da kolena opravljata svoje delo. Tako kot pri tebi

Srečno

Pa kako je to mogoce? Da ti zdravniki ne znajo povedati, ali vijak ostane ali ne? Vem, da pri zlomih kosti vijak odstranijo. Ce ne drugje, bi ti morali odgovoriti na ZZZSju. Svetujem ti, da jim vprasanje zastavis pisno (sicer bo najbrz trajalo preden dobis odgovor, ga bos pa vsaj imel crno na belem).

nova
Uredništvo priporoča

uspelo mi je priklicati kirurga. (je zelo zaseden). Obrazložil mi je, naj zadeva ostane tam kjer je. Menda je poseg kar malo ” neroden” saj se vijak uraste.
Drugi zdravniki so me najpraj povprašali kdo me je opreiral, potem pa so se izgovarjali, da se težko opredeljio do odg., kajti nočejo posegati v delovno področje svojih kolegov, ….. ipd.
Razlagam navkljub, se mi zdi,da se vse stvari ustavijo pri denarju.

Se strinjam, da je vsaka operacija potencialno nevarna. Druga pa je, če (ne pravim, da je res tako!) imajo zdravniki navodila zavarovalnice, naj takih posegov ne opravljajo, ker to zavarovalnico pac stane.

je ap res, da je malce tricy, ker se, normalno da, zaraste. Ce te ne moti in koleno funkcionira ne glede na vijak, ali ravno zaradi njega, potem ga pusti naj bo tam kjer je. Vsak poseg v telo je nepriporocljiv. Osebno sem mela tezave z miniskusem in mi jih moj ortoped ni hotel operirati dokler se je dalo ne da bi blo treba. Ker vrze stvari malce iz razvnotezja. No, ko je blo treba, smo pa zadevo postimal in lepo dela zdej 🙂 Ce zaupas svojemu zdravniku, potem mu je najboljse verjeti, ker ima verjetno izkusnje iz tega podrocja.

l.p..tudi jaz imam vijak ze 20let v kolenu,krizna vez,pa vedno razmislam al si ga naj odstranim,pogovor z zdravnikom je bil seveda,da si ga lahko odstranim po koncu sportne kariere,pa se tega do sedaj nisem storil.najbolse da se pogovoris z zdravnikom ki te je operiral otemkaj je bolse.po mojem je bolse,da si to cimprej odstranima…l.p

New Report

Close