Najdi forum

Od jogginga do maratona

Zanima me, če poznate knjigo Od jogginga do maratona in kakšno mnenje imate o njej? Predstavlja namreč program piramidnega treninga, po katerem naj bi vsak dan tekli malo, vsakih 14 dni daljši tek, obenem pa vsebuje še tek navkreber in trening hitrosti. Maja bi v Radencih rada pretekla mali maraton in bi se lotila kar programa iz knjige. zaenkrat pretečem 10km v eni uri in nimam pojma, kje sem. verjetno mi bo jasno šele na tekmi? sem bolj polž…

pa še to mi zanima – kako si merite pulz? medtem ko tečete, ali se vmes ustavite?

lep hroščji pozdrav

Knjiga se mi zdi odlična, čeprav, priznam, je še nisem natančneje predelala, bolj preletela. Dobro motivira, dobro predstavi možne težave, te v tek uvaja postopno … Če bi se bila držala njihovega pristopa (daljši tek le vsakih 14 dni), mogoče ne bi bila staknila poškodbe pred maratonom, pa sem žal takrat sledila Poletovim zame nekoliko premočnim treningom. Iz vsake knjige je dobro “pobrati” tisto, kar človeku ustreza, nismo vsi enaki.
Če pretečeš 10 km v eni uri, bi polmaraton nekje v dveh, ali malo hitreje. Na tekmi je človek hitrejši kot na treningu. A do maja je še ogromno časa. Stopnjuj zelo počasi pa bo. Se vidimo!
Med tekom se ne ustavljam, tudi za pitje ne (pijem med tekom), pulz mi meri srčni monitor, ki je zelo dobra naložba – te kontrolira, “pazi” nate, ko bi pretiravala in motivira, če lenariš.

Hrošč

Ker rada bereš ,poišči še kakšno “tekaško” knjigo. Jih je kar veliko.
Vsi opisani programi so dobri – za nekoga bolj , za nekoga manj !
Če želiš delati po programu si enega izberi in mu sledi , zagotovo te bo pripeljal, do cilja.

Po mojem mnenju si že sedaj sposobna preteči mali maraton samo v glavi
si moraš urediti stvari.

Mislim da si moraš utrditi samozavest , saj po prejšnjih pisanjih ,kar dobro treniraš.
Pa brez zamere in lep pozdrav!
Miro

nova
Uredništvo priporoča

Hvala, Miro. In seveda je brez zamere!!

Hrošč

Seveda sem tudi sam prebral omenjeno knjigo ,toda nisem je še “predelal”.
Drugače pa mi je kar všeč.
Prebral in predelal sem še veliko druge literature in pretekeltudi veliko km.
Največ ti bo dala praksa , samo poskrbeti moraš , da se nebi PRETRENIRALA.
Še enkrat lep pozdrav.

Miro

Zanima me, če ima kdo to knjigo za prodat? Rabim za darilo :).

New Report

Close