Najdi forum

Vaje za zadnjico in noge

Pozdravljeni!

Sem Tina in sm stara 18 let.Probelm imam ,da imam premočne noge.Prav tako zadnjico.Zato vas lepo prosim če mi poveste kakšne vaje morem delati za te dele telesa, kot je zadnjica in noge(meča,stegna).

Zelo bi bila vesela ,če bi mi lahko kako pomagali pri tem vprašanju!

Cao Tina

orbitrack….

Ja če pa že ni denarja za to pa bi ti priporočila naslednje vaje.

– postaviš se na vse štiri in dviguješ najprej eno nogo (ravno nazaj) 10 x, potem še ponoviš z drugo,
– ostaneš v tem položaju in dviguješ nogo, venar pokrčeno (kratki dvigi) 10 x, ponoviš z drugo
– nato se vležeš na hrbet pokrčiš noge in dviguješ zadnjico (ko jo dvigneš jo malo stisni) – ponovi 20 x
– vležeš na bok in dviguješ nogo (ravno) – ne dviguj je visoko
– ostaneš v tem položaju pokrčiš nogo in jo dviguješ – obe vaji ponovi še z drugo nogo vse po 20 x
– vležeš na trebuh – si v ravnem položaju in dviguješ najprej eno nogo nazaj – noga je v ravnem položaju, ponovi še z drugo 20 x

Po vaji zaužij pa ne samo po vajah ampak tudi tako čez dan vodo.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Predvsem pa se po telovadbi razteguj – izvajaj vaje za raztezanje, da bodo tvoje mišice dolge in lepe, ne pa vse pokrčene in “debele”.

Tina!

Orbitrek je odličen, tudi tek na srednje proge (tudi vaje na steperju), pa vse kar so ti že trije svetovali. Imajo prav. Pozdrav, Ali

Raztegovanje ne vpliva na sam izgled mišic. Ta je odvisen predvsem od položaja mišičnih pripenjališč na kost, ki so genetsko determinirane. Najbolj estetske so dolge mišice, kot sama praviš. Seveda pa raztegovanje pozitivno vpliva na fleksibilnost.

Andrej

New Report

Close