Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Ob velikem naporu, utripanje v glavi rdečica na obrazu in vrtoglavica

Ob velikem naporu, utripanje v glavi rdečica na obrazu in vrtoglavica

Pozdravljeni,

Ker ne vem v katero temo naj napišem moj problem bom kar tukaj…..če tema ni pravilna bi prosila da me usmerite drugam….

Najprej par besed o meni da boste mogoče bolje razumeli problem imam anksiozno motnjo vendar jo imam pod kontrolo enkrat mesečno imam še psihoterapijo ampak zelo napredujem in se trudim da mi ne kvari zivljenja..:) imam se vedno veliko strahov vendar se poskusam soočiti z njimi…:)

Mami mi je nepričakovano umrla pri njenih 48letih zaradi koronarne bolezni in posledično srčne kapi….od takrat sem velik panik, takrat se mi je tudi prvič pokazala anksioznost, potrebovala sem 3 leta zdravljenja samo psihoterapijo brez tablet da lahko funkcioniram normalno….

Ker sem imela pri zdravniku vedno povišan pritisk so mi naredili holter krvnega tlaka kjer je bil rezultat sindrom bele halje,tlak med holter merjenjem 120/78…… obisk zdravnika in misel da bo nekaj narobe se mi manifestira na telesu….naredila sem tudi ultrazvok srca EKG kjer je bilo vse b.p. kardiolog mi je celo rekel da imam manekensko srce…..

Sedaj sem začela hoditi v hribe postopoma najprej manjše ture….. saj me ta telesna aktivnost pomirja in z njo premagujem strahove…..pred višino ….občutkom nadzora itd….

Se mi je pa zgodilo naslednje to nedeljo sem sla sicer po vročini in soncu na Okrešelj…..ko se je končal del poti kjer me je bilo strah mi je začelo utripati v glavi..imam pametno uro….utrip je bil v mejah normale od 90-110utripov tudi ko pogledam celotno pot mi pulz ni šel čez 116..ter v obraz mi je udaril občutek vročine, začelo se mi je tudi vrteti zato sem se ustavila ohladila popila in naredila par grizev čokolade…..po približno 15minutah se mi je nehalo vrteti in lahko sem nadaljevala pot…..me je pa zvečer zelo bolela glava…….zanima me ali sem zgolj pretiravala z prehitro hojo v hrib in po soncu…..ali je lahko kaj drugega…moram povedati da se mi je to zgodilo drugič…..pred pol leta sem sla z kolesom iz sluzbe res je da je bilo zunaj 30stopinj vendar imam do doma ene 30 minutk po soncu….ko sem prisla domov mi je isto utripalo v glavi obraz sem imela ves vroč in rdeč ter imela sem vrtoglavico, ker me je sedaj postalo strah ali je zame varno imeti fizične napore bi potrebovala odgovor zakaj se mi to dogaja….ali moram na obremenitveni test ali je lahko kaj fizično narobe z mano? ali gre zgolj za pretiravanje in normalni odziv telesa…..mogoče kakšen nasvet kako se temi izogniti

res bi rada nadaljevala z vsemi aktivnosti vendar me je strah da se bodo te občutki ponovili..res niso prijetno….ne zame ne za okolico in partnerja…..

hvala za odgovor…

New Report

Close