Rekreacija, oblikovanje telesa in zdrava prehrana

Odgovarjajo: Mito Šinkovec, prof. športne vzg. • Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano • Mario dr. FeelgoodMiloš Milošević, dr. med., spec. plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije

bolečina zaradi plesa

Default avatar
že več kot 15 let se ukvarjam s plesom - začela sem z baletom nato pa preskočila na hip hop, ki bolje ustreza mojemu načinu gibanja in okusu za glasbo. Pred enim letom pa se mi je kar na enkrat pojavil problem, da so me zelo začeli boleti gležnji. Zdaj pa so me boleti začela tudi kolena in po obisku pri zdravniku in fizioterapevtu smo prišli do ugotovitve, da imam samo preveč izrabljene sklepe in, da bi bilo dobro začeti jemati kolagen ali nekaj podobnega. Opažam čedalje več reklam za cemio gams in me zanima če a) kolagen sploh pomaga in b) če je cg prava odločitev za nakup. Ima kdo podobne izkušnje s plesom in sklepi? hvala
Default avatar
s hiphopom nimam izkušenj sem pa že od malega v baletu in sočustvujem z bolečino v sklepih. ja, kolagen lahko do neke mere zelo pomaga če zauživaš pravega ampak vseeno priporočam da hodiš na fizioterapije vsake toliko časa kot preventivo in olajšanje bolečin. za cemio pa, ja, priporočam in še posebej zato ker dobiš pošiljke kar na dom in ti ni treba skrbeti za redne obiske v lekarni ali kakšni trgovini
Default avatar
naroči se h kiropraktiku ;-)...... ali pa pojdi v terme ali v sauno, da se ti sprostijo sklepi, meni osebno zelo pomaga :-)
Default avatar
cbd kaplice ti bodo pomagale
Default avatar
jaz sem plezalec že od malih nog tako da ne vem kako je s plesom, ampak jaz kot preventivo vsak dan vzamem cemio kolagen, da me ne bolijo kolena ali sklepi v rokah
Default avatar
Z ženo že 20 let jeva kolagen in sva še vedno zmožna iti v hribe vsak vikend :-) nisem zdravnik, da bi lahko rekel če deluje ali ne.... ampak pri 55 ne poznam veliko ljudi, ki bi bili tako fizično sposobni kot midva. Če le iščeš kolagen pa se prepričaj, da je od poznane znamke, da ne boš naletela na kakšno S BUDGET verzijo :-) Cemio se meni osebno dopade ampak ne vem kakšen okus imaš ti. lp j
Default avatar
joškod je napisal/a:
cemio je res dober ja, js ga tudi za plezanje jemlem

Moderatorji

Mito Šinkovec , prof. športne vzg.
Mito
Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood
Mario dr. Feelgood
Mario Feelgood
Miloš Milošević , dr. med., spec. plastične, rekonstrukcijske in estetske kirurgije
Miloš Milošević