Najdi forum

Specialka – začetnica

Živjo, pred tednom sem kupila novo specialko (Trek lexa – Shimano Tiagra, k sreči na navadna pedala), predvsem zaradi tega ker se želim podati v svet kolesarjenja, zaradi izoblikovanja postave, izgube kilogramov (85kg) ter kondicije. Imam par začetniških vprašanj za vse specialkarje na tem forumu, verjetno malo smešnih, pa vendarle, zanima me s koliko km na dan naj začnem in koliko km/h je priporočljiva oz. normalna hitrost, imam težave s krčnimi žilami, torej se priporoča pri kolesarjenju uporaba kompresijskih nogavic? Se priporočam še za kakršenkoli nasvet. Kakšni pa so bili vaši začetki? Upam da niso preveč zatežena vprašanja. Lp, Bina

Kupila kolo in počasi začela gonit okrog, včasih samo 5 km, včasih 20…potem ko sem prišla v formo pa tudi po 50 in več…lagano sportski seveda 😀
Hitrost…čist od tebe odvisno, lahko goniš ko zmešana ali pa počasi in malo dlje, pa še v naravi uživaš. Jaz mislim, dokler se biciklira z užitkom, je dober vpliv.
V glavnem, ko sem delala dnevno min. 20 km pa sem nabavila še kolesarske hlače (ene iz Sports Directa in ene iz Hofra) ne preveč drage, ene čevlje kolesarske sem si kupila – ampak čist iz fore, da imam raven in trd podplat, ko sem v hirb lezla. Aja no, čelada je bila prva.
Kar se žil tiče…vidim ene dece, ki gonijo, pa so sama misiča in žile… jaz bi na tvojem mestu šla k zdravniku. Bo najbolj vedel/-la in povedal/-a, koliko kolesarjenja, ali po ravnem, v hrib…

Pozdravljena kolegica kolesarka 🙂
Z veseljem sem prevrala tvoj in zapis druge kolegice o kolesarjenju. Jaz sem zacela s specialko pred tremi leti, iz podobnih razlogov. Zacela z eno uro kolesarjenja, priblizno dvakrat tedensko in nato za vikend malo daljso furo. Da so se noge in zadnjica navadili. Prvo leto nisem gledala stevilo prevozenih, temvec cas, ki ga prezivim na kolesu in naravo kjer sem Vozila. Specialka nudi visji nivo kolesarakih uzitkov, zato se mi je (navkljub nekaj padcem) splacalo navaditi na kolesarske cevlje. Zdaj sem veckratni 70.3 Ironman in hvalezna za vsa klubska in nasa dekliska druzenja na kolesu in stotIne prevozenih Kilometeov. Kompresijske nogavice jaz ne uporabljam za kolo, so mi bolj v pomoc pri teku. Ce te bo zanimalo, se lahko pridruzis kaki ekpici punc ali mesani in kolesaris v druzbi. Meni je to res nekaj Najlepsega. No, kakorkoli… lepo kolesari, predcsem
Varno in obilo uzitkov & lepih razgledov ti zelim. Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close