Najdi forum

Okužba s plesnijo

Pozdravljeni.

Pišem vam tukaj, ker želim najprej izvedeti vaše mnenje o tej temi, ker se bojim, da se v Sloveniji ne govori dovolj o tem in da zdravniki o tem niso obveščeni oziroma mi ne bodo znali pomagati. Upam, da sem pravilno umestil to sporočilo, ker ne vem pod katero temo bi bilo to najprimernejše.
Sem moški star 26 let in sem za polovični delovni čas zaposlen na recepciji. To delo res ni stresno in na splošno v življenju nimam veliko stresa. Še pred enim letom, sem delal preko študentskega servisa in sem zmogel delati tri službe naenkrat. Danes je pa ta slika popolnoma drugačna, saj še to službo na recepciji komajda zmorem. Ves čas sem zelo utrujen, kljub temu, da veliko spim in enostavno nimam energije. Ves čas sem melanholičen, začeli so se mi pojavljati hudi glavoboli, ki jih še pred enim letom sploh nisem poznal, tudi iz nosu imam občasne krvavitve, ki jih prej nisem imel. Ves čas me zelo srbi nos in tudi koža na splošno, ter vedno imam utrujene oči. Pred tremi meseci so se mi na nogi (na stegnu) pojavile glivice, ki so potem čez en mesec izginile in se sedaj zopet pojavile. Pred kratkim sem začel opažati tudi grozen zadah iz ust, čeprav pijem ogromno količine vode in si po vsaki jedi perem zobe in vsak večer tudi nitkam in uporabljam ustno vodico. Bil sem na pregledu pri zdravniku in mi niso nič ugotovili, rekli so mi,da imam super kri, edino, da so trombociti zelo povišani. Tudi EKG je bil super. Sedaj pa sem na youtubu dobil posnetek, da se lahko okužimo tudi s črno plesnijo in so simptomi res precej podobni mojim. Glede na to, da imamo doma veliko vlage in prisotno tudi plesen, je to zelo verjetno, da sem se okužil s tem. Plesen smo že začeli zatirati, tako, da smo jo pošpricali z varikino in je sedaj izginila.
Zanima pa me, ali mogoče kdo od vas ve, kaj naj naredim, če sem se zares okužil s plesnijo in ali mi bodo naši zdravniki znali pomagati in se mi ne bodo smejali.
Iskreno vam bom hvaležen za kakršnekoli odgovore.

New Report

Close