Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Kako v prihodnje preprečiti zvine gležnjev?

Kako v prihodnje preprečiti zvine gležnjev?

Spoštovani,

zelo rad sem hitro hodil in tekel, v zadnjem času pa so se mi ob tovrstni dejavnosti začeli množiti zvini gležnjev – enkrat na eni nogi, drugič na drugi nogi. Čim nekam neprevidno stopim, imam spet problem. Gibljem se redno, je pa res, da ko doživim poškodbo, sem tudi že utrujen – imam muskelfiber, vem, da moram čimprej končati, ampak me čaka samo še nekaj 100 m do doma in ne morem iti na avtobus, ipd. Takrat pa pride do tega. Star sem 38 let.

Vljudno prosim za informacijo, kako lahko v prihodnje preprečim zvine gležnjev? Tj, da ne bi klecnil ob prvem neprevidnem koraku, ker ves čas pa tudi ne moreš gledati, kam stopiš, sploh, če hodiš zelo hitro ali pa tečeš.

nehaj se gibati.

Da, tako je. Pamet v roke in nehati se gibati. Gibanje povzroča poškodbe in invalidnost. Lahko tudi pristanete na vozičku zaradi gibanja. Poglejte malo na spletno stran Društva paraplegikov, pa vam bo vse jasno. Večina paraplegikov je imela nesrečo zaradi gibanja.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala.

Vse tisto z gibanjem vodi samo na invalidski voziček. Raje imam diabetes kot da sem na invalidskem vozičku.

Ne se nehat gibat. 🙂 Morda bi bilo bolje z drugimi športi, recimo plavanje.

Za tek pa morda enih par logičnih nasvetov: nikoli tečt v temi, kjer se ne vidi lukenj, vedno gledati v tla kamor se stopa, pri teku se drži koleno v malo bolj pokrčenem stanju.

New Report

Close