Najdi forum

kdo bral knjigo Požgani možgani

Ravno sem prebral knjigo Požgani možgani. Poskušal se bom izogibati OH, predvsem glutena. Mogoče kdo to že prakticira, kakšne izboljšave v zdravju?

Izogibaj se glutena in hrane živalskega izvora. 3 mesece in se bo uravnal pritisk, diabetes, teža, nehajo težave z ožiljem …

Sedaj pa še preberi kritike te knjige. Tako, da boš imela realno sliko.

nova
Uredništvo priporoča


Kje pa najdem kritike?

In kaj ti še preostane, ce se izogibas še glutena, potem ne smes jest velik del zitaric, ki jih vegani jn vegetarijanci dosti pojedo. Javi, kako bo s tvojim zdravjem cez 5-10..ce bo se tako navdusenje.

In kaj ti še preostane, ce se izogibas še glutena, potem ne smes jest velik del zitaric, ki jih vegani jn vegetarijanci dosti pojedo. Javi, kako bo s tvojim zdravjem cez 5-10..ce bo se tako navdusenje.
[/quote]

Ostanejo vse “stare” žitarice, ker ne gre za celiakijo, ampak za psenico in beljeno moko. Ostane oves, pira v manjši meri, proso, kvinoja, ajda, amarant, riž, koruza.
Kot dolgoletna HCLF veganka ne kupim tvojih trditev.

In kaj ti še preostane, ce se izogibas še glutena, potem ne smes jest velik del zitaric, ki jih vegani jn vegetarijanci dosti pojedo. Javi, kako bo s tvojim zdravjem cez 5-10..ce bo se tako navdusenje.
[/quote]
Pšenica, pira, ječmen, rž in kamut ni velik del žitaric.


Kje pa najdem kritike?
[/quote]

Baje poloeg mona obstaja še ena stvar, ki se ji reče google. Vtipkaš Graon brain controversy.

Ostanejo vse “stare” žitarice, ker ne gre za celiakijo, ampak za psenico in beljeno moko. Ostane oves, pira v manjši meri, proso, kvinoja, ajda, amarant, riž, koruza.
Kot dolgoletna HCLF veganka ne kupim tvojih trditev.
[/quote]

daj nehaj.. to je pa že pravo razkošje, dober tek..še vedno vztrajam na svoji trditvi v drugem stavku.

daj nehaj.. to je pa že pravo razkošje, dober tek..še vedno vztrajam na svoji trditvi v drugem stavku.
[/quote]

Pri 50 + letih, od tega 30 let rastlinske prehrane se strinjam. Se dobiva čez 10 let. Ni panike.

Ostanejo vse “stare” žitarice, ker ne gre za celiakijo, ampak za psenico in beljeno moko. Ostane oves, pira v manjši meri, proso, kvinoja, ajda, amarant, riž, koruza.
Kot dolgoletna HCLF veganka ne kupim tvojih trditev.
[/quote]

Ali lchf? To je zdej moderno…

Ali lchf? To je zdej moderno…
[/quote]

Večina veganov je HCLF, ker jemo sadje (OH), zelenjavo vključno z gomolji (OH), stročnice (OH), žitarice (OH).
Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj.

Pri vseh stvareh velja eno pravilo. Več ko o stvari veš manj ekstremno je tvoje mnenje. Pa ni važno ali govorimo o prehrani, politični stranki ali vzgoji otrok.
Če bi kritično pogledal vse raziskave in teorije glede prehrane pri vseh strujah, bi enostavno opazil, da imajo vse svoje pluse in svoje minuse. Kako se potem odločiti? Imajo pa vse teorije tudi nekaj skupnih značilnosti. Naprimer:
Vse trdijo, da je potrebno vnesti dovolj vode
Vsi govorijo o pomembnosti telesne aktivnosti
Vsi pravijo, da morajo obroki biti redni
Vsi imajo stališče, da če hujšamo mora biti to počasno
Nihče ne propagira procesirane hrane.

Že če se samo tega držimo je za večino ljudi dovolj, da bodo bolj fit, se bolje počutili itd…

In če s tem niste zadovoljni, potem je čas za naprej…

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Sama sem si to knjigo sposodila iz knjižnice in je res zakon, sedaj izločam OH ter gluten in se boljše počutim, bolana nisem toliko. Pa nimam več vaginalnega vnetja nožnice, ki je nastal ravno zaradi kandide, preveč sladkorja in glutena. 🙂

Sem že 2 leti na KETO/LCHF prehrani in se počutim neprimerno bolje kot prej, ko sem uživala vse povprek.
Preden sem spremenila način prehrane, sem se o tem poučila in prebrala nekaj strokovne literature in imela nekaj posvetov.

Začela sem brati to knjigo in moram reči, da me je kar precej zaskrbelo, ker če je večinoma res, kar piše, je kar strašljivo. Zato sem jo kar odložila, dokler si določenih stvari ne razčistim.
Zakaj? Predvsem sem gledala to z vidika prehrane mojih otrok. Sama sem popolnoma spremenila svojo prehrano in se držim novega načina.
Nisem pa tega zahtevala (tudi nisem pričakovala) od družinskih članov; težim jim izključno zaradi sladke hrane (bonboni, čokolade, rogljički, krofi, instant gresi…). Še vedno pa otroka jesta testenine, riž, polento, sadje…

Sem v dilemi; sama opažam pri sebi neprimerno boljše počutje, več energije, boljše zdravstveno stanje, da ne govorim o kilah, ki so kar skopnele. Po testiranjih bi rekla, da moje telo deluje na maščobe in ketone in ne na glukozo (zadnji laboratorijski testi). Dlje sem sita, količinsko potrebujem manj hrane, brez težav izvajam delni post (8:16)…

In potem se vprašam ali delam za svoje otroke dobro ali slabo, ko še vedno jedo hrano, ki je sestavljena pretežno iz OH? njihovi možgani delujejo na glukozo, moji na ketone. Ko so lačni, morajo jesti takoj, če ne se že pozna na storilnosti, vedenju…jaz komot dlje časa zdržim brez hrane, lahko tudi cel dan, nimam težav s počutjem ko sem lačna, nimam napadov volčje lakote.
Vem, da je občutna razlika, ker lahko primerjam s stanjem, ki je bilo pred spremembo prehrane in tem, kar je sedaj, ko imam drug način.

Pa še to; strinjam se, da je telesna aktivnost pomembna, ampak nekdo (ali pa več teh) je že veliko pred menoj ugotovil, da se slabih prehranskih navad ne da odtelovaditi. Nikakor. Tudi to sem dokazala sama sebi na lastnem telesu.

Prav tako je dejstvo, da se povečuje število nepojasnjenih alergij, avtoimunih in idiopatskih bolezni. Zakaj?

New Report

Close