Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Povprečnež, ki želi spremeniti sebe

Povprečnež, ki želi spremeniti sebe

Zdravo.

Sem 22 let star moški, povprečen, ki zaključuje svojo študentsko pot. Imam 183 cm in 93 kilogramov, imel sem jih že 25 manj, pa je bilo to preveč za moje telo (večkratne izgube samozavesti), pa tudi 99. Zdaj sem od februarja do aprila nadoknadil 8 kilogramov teže. Rad bi se lotil sebe in svojega telesa, da se spravim do 80 kilogramov, vsaj to je moj cilj.
S športom se ukvarjam priložnostno, večinoma kolesarim, imam pa tudi zunanji fitnes ter seveda domačega v izdelavi (uteži, bench, metulj, itd.).
Na prehrano nikoli nisem pazil, ko vstanem popijem črno kavo (včasih kako jabolko) potem jem malico v službi, kosilo bolj tako tako, zvečer pa pojem kar konkretno večerjo (ob 20:00), potem pa če sem lačen še ponoči pojem kak obrok.
Ker sem doma iz kmetov mi mišične mase ne primanjkuje, ampak bi se rad znebil tega “vampa” ki se počasi topi, pa vseeno ne izgine. Kakorkoli, zanima me ali bom z vsakodnevnim kolesarjenjem (deževne dni odštejmo) in vsakodnevnim workoutom dosegel to? Ko sem imel 68 kilogramov sem vsak dan športal po 3-4 ure skupaj, največkrat nogomet, pa tudi tenis, košarka, badminton, kolesarjenje. Ne bi rad rezultatov takoj, ker se mi to ne zdi mogoče, rad bi jih pa! 🙂

Načeloma se to, kar ste opisali sliši idealno za izgubo teže in maščobe okoli trebuha: vsakodnevno kolesarjenje in vadba. Vendar je tukaj vprašanje kako intenzivno je vaše kolesarjenje in kakšen je vaš trening (katere vaje izvajate, koliko serij, koliko ponovitev in s kakšnimi obremenitvami).
Vaš tempo kolesarjenja ne sme biti prepočasen, prav tako vam priporočam, da si za aerobni trening vzamete več kot 45 minut časa, ter da preizkusite tudi intervalni trening.

Sama bi morda tudi priporočala da ločite aerobni trening (kolesarjenje) in anaerobni trening (zunanju fitnes ali fitnes doma) na posamezne dneve in 1x tedensko ne izvajate nobenega treninga in namenite en dan regeneraciji.

Kar se tiče prehranskih navad, ki jih sicer niste natančneje opisali pa bi vam svetovala da za nekaj časa v jedilniku povečate razmerje beljakovin in hidratov v prid beljakovinam.

Zadnji moj nasvet pa je: to, da ponoči kdaj pojeste še kak obrok verjetno pomeni, da ponoči bedite in zelo malo spite. Ali se motim? Če je temu tako, vam svetujem, da telesu privščite dovolj spanca, saj ga vaš organizem potrebuje za pravilno delovanje.

www.nivesoresnik.com

Problem je v tem da sem odvisen od vremena za kolesarjenje, bom pa počasi nabavil sobno kolo. Sem malo brskal po internetu, da je primerno ogrevanje na sobnem kolesu, potem vaje in na koncu kolo 30 minut ali več, je to res?

O prehrani nimam pojma, kalorije in to. Rabim nekoga da mi to razloži, opiše in da na podlagi tega delam naprej. Ker če bom samo vadil in vadil brez nekega efekta na teži bom samo negativno nastrojen.

Spim pa 4-6 ur na dan.

New Report

Close