Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa S kakšnim športom naj se začnem ukvarjati po 13 letih fitnesa? tenis, boks ali košarka?

S kakšnim športom naj se začnem ukvarjati po 13 letih fitnesa? tenis, boks ali košarka?

Zdravo, star sem 31 let in imam več težav, od 17ega leta dvigujem uteži, do 30ega leta nisem imel težav sedaj pa so se začele pojavljati težave, verjetno je tudi krivo to, ker konstantno več let treniram po istem programu poleg tega vedno z velikimi težami, vedno iste misicne skupine skupaj ter na iste dneve.

Sedaj imam več težav, prva so bolečine v vratu, zjutraj ko vstanem ter čez dan me boli vrat skoraj vsak dan, druga težava je da ne morem več teči na tekalni stezi zaradi bolečin v kolenih in kolkih.
Ko začnem teči me kolena in kolki bolijo, da odneham ali pa me se hrbet boli, se cca 2 leti nazaj sem konstantno tekel z 95 kg po pol ure na tekalni stezi 3x tedensko brez tezav (shujsal z 118 na 85, nato bil konstantno nekje med 93-95) nato me je začela boleti noga v desnem kolku (nategnjena kita) in sem opustil tek za vec kot pol leta….parkrat sem poskušal začeti teči nazaj in s 100 kg na tekalni stezi sem težje tekel kot ko sem začel teči s 110kg, zunaj nekako lažje tečem in tudi kondicije nimam malo, 2400 m sem pretekel v 9.30 ko sem šel na preizkus za policiste marca 2016, težava je ker zaradi vseh teh bolečin ne morem več teči, posledično ne izgubim kg itd ker nikoli nisem pazil na prehrano ampak sem vedno samo tekel. (prehrana je moja šibka točka saj sem zasvojen s junk foodom)

Druga težava je, da se mi je pred cca 1 letom začelo pojaviti pokanje v obeh kolenih, pogačica poči ko si koleno premaknem, to se mi konstantno dogaja, verjetno sem preobremenil kolena s tekom in preveliko težo, moram priznati, da pri treningih dam vse od sebe in se vedno naprpoliciste ezam pa naj gre za pol urno kolesarjenje, tek ali dvigovanje uteži, kar tudi zelo obremenjuje kolena.

Sedaj če naredim trening za noge z utežmi me drug dan zelo bolijo kolena, tudi pri samem treningu čutim bolečino v kolenih, enako čutim drugi dan, če se naprezam na kolesu cca pol ure,

pokanje v sklepih se mi je pojavilo pri mladih letih ze ker sem baje prehitro zrastel, v enem letu 20 cm, in tako mi je najprej začelo pokati v hrbtu, vratu, nato v ramah, členkih, zapestjih, komolcih, sedaj pri 31 pa se v kolenih,,,nikoli nisem čutil kakšnih bolečin razen občasno pri vratu, mi pa kar kvalitetno poka in večkrat dnevno sproščam napetost s pokanjem v vratu, hrbtu

Naslednja večja težava ki sem jo opazil ko sem zopet začel teči je, da sem čutil kako se mi je kost “premikala” med tekom (v klučnici oz rami) občutek kot da se bom “podrl” sedaj pa ne vem ali je vse to povezano s starostjo, preobremenitvijo ali oboje?

Sem tudi motorist, naredim več tisoč kilometrov letno, vozim se tudi pozimi po cca 20 km na dan tudi v mrazu.

Poleg vsega imam drugačen bioritem, spat grem ob cca 4ih in spim do 13ih vsak dan, ker sem brez službe že 1.5 leta, imam tudi težave z koncentracijo oz motnjo pozornosti in občasno depresijo, kar mi vse skupaj še otežuje.

Razmišljal sem, da bi začel vsaj z prehranskim dodatkom glukozaminom zaradi kolenskih težav, kakšno terapijo priporočate ?

Največja težava, ki me najbolj moti pa je nenehno “skelenje, pulziranje” v obeh mečih, sploh v sedečem položaju, odkar sem začel prvo kuro s testosterone propionate human grade steroidom, ker sem mislil, da bom imel kaj več energije (spopadam se tudi z pomanjkanjem energije in motivacije) mi po končani prvi 4 tedenski kuri nenehno pulzirajo meča (kot bi me en stalno zbadal z majhnimi iglami, oz kot bi me stalno skelelo oz kot da mi živci skelijo v nogah in me zelo moti)

Na splošno se počutim zgaranega, šibkega, pretreniranega,stalno imam občutek zaspanosti, je čas za menjavo športa, kakšno terapijo priporočate, najlepša hvala za pomoč, lp jaka

razmišljam o menjavi športa, kateri bi bil dober glede omenjenih težav, zanima me boks ali košarka

Šah

Lahko se oglasiš do mene. Najprej pogledava težave ki si jih napisa. Zelo hitro se da ugotoviti dejanski vzrok. Preobremenjenost ne more biti vzrok. Potem pa temu primerno sestavim trening, ki bo te vzroke odpravil. Potem se lahko ukvarjaš s katerim koli športom želiš…

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

New Report

Close