Najdi forum

Fitnes in hujšanje

Zdravo!

Pred 4 tedni sem začela s fitnesom in najela osebnega trenerja za obdobje treh mesecev. Treniram 3x na teden, z naslednjim tednom pa 4x na teden. Do sedaj sva izvajala samo vaje za mišice nog in trebušnjake, vaje s kettlebelli, TBX trakovi, 6kg žogami večina vaj vključuje vaje z lastno težo (plezalec, poskoki, počepi,…), le 2x me je dal na uteži.
Ugotavljam, da še vedno pri vajah, kjer moram recimo poskakovati in dvigovati 6kg težko žogo sploh nimam moči v rokah, da bi opravila vajo pravilno do konca. Komaj dvignem tisto žogo nad glavo. Vaje opravljam 1 minuto s po tremi ponovitvami. Vaj je ponavadi 6-7 x tri ponovitve vseh vaj.
Pred pričetkom vadbe sem imela 118 kg, sedaj jih imam 111kg. Merjenje je pokazalo zmanjšanje ITM za 2%, zmanjšanje obsega prsi za 10cm, pasu za 7cm, bokov za 5 cm in beder za 2cm, povečal pa se mi je delež maščob okoli trebuha za 1% in mišic za 1%. Glede na to, da trening traja 45 minut brez oddiha (razen, ko grem spit malo vode), čutim močno bitje srca in močno se potim, na koncu treninga pa še komaj hodim, me preseneča takšna mala količina izgubljene maščobe in čudi tisti 1% povečanja okoli trebuha! Pazim na prehrano, popolnoma sem izločila vsa živila, ki vsebujejo kakršnokoli moko (testenine, kruh,…), jem jajca, piščančje prsi, tuno v lastnem soku, paradižnik, zeleno solato, papriko in vsak dan takoj po vadbi spijem beljakovinski shake (Whey). Po svojih izračunih dnevno pojem med 900-1000 kalorij,
Je pa res, da zaradi načina dela (3 izmensko), recimo, nikoli ne jem, ko končam z nočnim delom in grem zjutraj ob 8h na trening popolnoma tešča, spijem le 1000 mg kapsulo L-Karnitina, po treningu spijem Whey shake in grem spat. Vsak dan mi uspe pojesti največ 4 obroke, seveda čim bolj beljakovinske z malo OH (pa še te pojem samo v obliki zelenjave in pišč. mesa), solato zabelim z eno žlico olivnega olja.

Glede na to, da so za mano že 4 tedni treningov, še vedno ne morem izvesti vseh vaj do konca, ne morem dvigniti niti 6kg, ker mi roke že pri drugi ponovitvi vaj odpovejo, prav tako noge (mišice v mečih) se mi zdi, da se mi mišice sploh ne razvijajo. Ali delam kaj narobe oz. kaj bi morala s trenerjem spremeniti, da bi se pri naslednjih meritvah delež mišične mase dvignil za več kot 1% in bi tudi dejansko čutila, da imam več moči v svojem telesu za dvig težjih bremen? Potrebujem več vaj z utežmi?

Najlepša hvala za kakršenkoli nasvet!
Lep pozdrav!

2 kilograma je lahko veliko lahko je pa malo, malo je lahko tudi 60 kg vse je odvisno od tega kaj z njimi počneš. Vendar če hočeš dati telesu stimulus, da bi se mišice okrepile, potem jih moraš obremeniti s progresivno obremenitvijo, kolikor koli to že je 2 kg – 250 kg.
900 do 1000 kalorij na dan je zelo zelo malo. To je tako malo, da je manj kolikor znaša tvoj bazalni metabolizem. Če bi res zaužila le toliko hrane bi bilo to zelo slabo, saj telo preklopi na program ‘šparanje’. Takrat se hujšanje ustavi. Možno je da česa nisi vračunala.
Trening v katerem so le vaje za noge ter trebušne mišice je v štartu neumen. Preizkušeno je najboljše kolobarit, med krepilnim treningom in pa tistim ki je bolj metabolnega značaja. Vaje so pomembne, morajo biti takšne, ki bodo posledično napravile boljšo postavo. Pripomočki so pri tem popolnoma nepomembni.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Koliko pa kaj stane osebni trener?

New Report

Close