Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Padci pri "adrenalinskih" športih

Padci pri "adrenalinskih" športih

Zanima me, če se je možno naučit pravilno padat in kontrolirati padec, ko npr. padeš s konja? Sicer sem nekaj padcev uspešno prestala, strahu nisem dobila, čeprav sem enkrat naredila salto in enkrat sem se mogla sama vržt na tla v galopu, ko sem konju obvisela pod vratom in trebuhom. Trener mi pač ni povedal, kaj naredit, je bil tiho 🙂 in čakal, druge punce so potem rekle, da se držijo kolikor je mogoče dolgo 🙂 Možne so pa še situacije padca skouapj s konjem, kjer si pač ne želim da bi 800 kg pristalo na meni in pa padci čez ovire, kjer si ne želiš dobit tistih ramp po glavi, pa ko te vrže naprej, si ne želim npr. pristat na glavi. Sicer ti padci so se odvili v sekundi, spomnim se pristankov, visenja sicer na konju, kar je pa ostalega, ko te katapultira iz sedla, imam pa občutek, da nimaš kontrole nad seboj. Spet je en prijateljica rekla, da ko je padla 100x, se ji je zdelo vse v trenutku, od 100 naprej pa počasen posnetek… Meni so uganka motoristi na dirkah, ko se ti zdi, da ni šans da preživijo, pa na koncu pristanejo na nogah. A to pomeni, da pa lahko vseeno vplivaš na to?

New Report

Close