Najdi forum

Pozdravljeni!

Po dolgem iskanju primerne rekreacije, pri kateri bi zares vztrajala, sem končno našla pravo. Že več tednov vsak dan hodim – dokaj živahno – kake pol ure, tudi eno uro, odvisno od časa, ki ga imam. Včasih sem bila rekreativna tekačica, zdaj pa se že kakih 8 let borim s prekomerno težo (ca. 20-25 kg viška) in ne znam, ne zmorem shujšati. Problem pri meni je tudi veliko pomanjkanje gibanja (sedeča služba), zdaj pa sem končno našla rekreacijo, ki mi je pisana na kožo in jo dejansko izvajam vsak dan, ker pol urce pa si že vzamem, četudi ob pol desetih zvečer.

Počutim se bolje, tako psihično kot fizično. Pa začetnih bolečinah v stopalih (nato sem nabavila mehkejše, primernejše copate) in tudi bolečinah v raznih mišicah, tudi v hrbtu (saj sem tako rekoč iz negibanja prišla do vsakodnevnega gibanja), je zdaj že bolje. In gibam se, čeprav zmerno, kakih 4-5 ur tedensko.

Vem, da moram še marsikaj postoriti na področju prehrane. Tega sem se že velikokrat lotila, potem pa vedno znova padla nazaj v stare vzorce nezdravih prehranskih navad.

Morda bom ob vsakodnevni hoji okrepila tudi moč volje, tako da se bom lahko lotila tudi prehrane.

Vesela bom kakega mnenja, spodbude … Ali sem sploh na pravi poti? Je hoja v resnici (vsaj zaenkrat) dovolj dobra rekreacija zame?

Ima kdo med vami kake podobne izkušnje?

Hvala. 🙂

Zdravo!

Najprej vse pohvale že za to, da si se začela redno gibati in se vedno bolj zavedaš (dobrih) vplivov reakreacije za tvoje telo, verjemi, sčasoma bo tega le še več 🙂

Tudi sama se zadnje čase trudim bolj redno gibati, a zaenkrat delam bolj na vsakodnevni izvedbi določenih vaj za telo ter se vsaj enkrat na dan sprehoditi za najmanj pol ure (drugače bi imela že hudo slabo vest in preveč energije :).

Kar se tiče prehrane se mi ne zdi toliko smiselno svetovati točno kaj, kdaj in koliko jesti, ker je okoli tega mnogo različnih mnenj (sama pri sebi kot optimalno prehrano vidim veliko svežega sadja, zelenjave, stročnic, krompirja, začimb , polnovrednih žit, oreškov,… ampak sem prepogosto še kar daleč od take prehrane). Je pa res, da se z redno hojo in izvajanju vaj za moč (sploh če si pri tem dosleden, vztrajen a vseeno ne preveč strog do sebe) zviša tudi samozavest in zavedanje o zdravju, saj dobiš dodaten zagon, ko vidiš kako dobro se lahko počutiš npr. po dnevu preživetem v naravi, v pravi družbi in dobro hrano v želodcu 🙂
Menim, da si na dobri poti, začela si super! Spodbujam te, da sproti (ne vem koliko časa zdaj že takole hodiš) razdaljo malo podaljšaš, kdaj spremeniš lokacijo (npr. manjši vzponi) in/ali hitrost.
Ob tem pa ne škodijo tudi kakšne vaje za moč, tudi tu se seveda ne zaženi prehitro.

Vso srečo ti želim in upam da nas še kaj obvestiš kako ti gre 😀

Pridi na forum hujšanje …
Vse je več kot nič. Kar se tiče prehrane, si za začetek zmanjšaj porcije. Sploh OH verjetno z lahkoto zmanjšaš vsaj za tretjino, pa še ni nujno, da bo normalna količina. Recimo makaroni bi morala imeti 70 do 80 g dovolj za glavni obrok (z omako in solato).

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za spodbudo!

Pri hrani mi še vedno ne uspeva, pojem preveč sladkarij, zdaj predvsem sladoleda.
Še vedno pa vztrajam pri hoji, zdaj že mesec in pol.

Pri tem se mi poraja vprašanje: ali je bolje hoditi vsak dan vsaj pol ure (kar delam jaz) ali vsak drugi dan po eno uro. Govorim o dokaj živahni, čeprav ne zelo hitri hoji.

Pozdrav,
peška

Hoja je povsem enakovredna ostalim športom in verjetno ena izmed najbolj varnih rekreacij. Sem mnenja da si na zelo dobri poti in vsaj pol ure intenzivne hoje na dan je odlično. 150 minut naj bi hodili na teden.

http://vizita.si/clanek/zdravozivljenje/kako-moramo-hoditi-da-bo-hoja-koristna.html

je boljša kot nobena. Treba je samo paziti, da si ne nakopljemo manjših ali večjih nevšečnosti. Zato dobra obutev in previdnost na terenu. Fajn pa je dodati tudi kako drugo gibanje za preventivo. Tega je polno na spletu, kot so vaje za hrbtenico, razne sklope mišic, gibčnost itd.

New Report

Close