Najdi forum

težave po plavanju v bazenu

Pozdravljeni.
Zanima me, ali ima kdo podobne izkušnje po plavanju v bazenu kot jih imam sam.
Namreč vsakič, par ur po obisku bazena začnem kihati, ponoči se zbudim z zaprtim nosom in naslednji dan sem prehlajen. Kihanje, teče iz nosu, ipd. Ta dan po bazenu se zadnje čase ukvarjam z drugim športom, se sčistim in sem OK, kot da ni bilo nič. Naslednjič, ko grem v bazen spet isto…
Zanima me ali je kriv klor (mogoče sem alergičen) ali kaj drugega. Plavam približno eno uro.
Po plavanju se stuširam, posušim, uporabljam kapo in doma se spet stuširam (tokrat z milom).
Drugače se pa redno ukvarjam s športom in težko zbolim oz. sem kar odporen.
Isto je bilo ko sem hodil plavati vsak dan in isto ko enkrat na mesec.
Kaj naj naredim? Naj opustim bazen?

Hvala za mnenja in nasvete.

Imam podobne težave in to definitivno pripisujem vodi oz. kloru. Meni ni tako moteče, tako da bom še plavala 🙂

Jaz imam enake probleme, kriv je klor, več kot ga je, huje je.
Zdaj točno že vem, kateri bazeni ga imajo največ.
Imaš dve varianti, če se nočeš odpovedati plavanju: čepek za nos (stane nekaj evrov, dobiš v športnih trgovinah, potem pač dihaš samo skozi usta) ali pa razpršilo za nos na podlagi morske vode, s tem si takoj po plavanju očistiš nos, malo pomaga.

nova
Uredništvo priporoča

Iste težave, plavam 1x tedensko, pojavlja se mi sedaj od septembra, prej pa nikoli težav. Aja, hodim pa na bazen DIF.

Poizkusil sem s ščipalko.
Neprijeten občutek in privaditi se je potrebno dihati samo skozi usta.
Po cca 2/3 plavanja sem jo snel.
Drugi dan spet močno prehlajen.

Sem pa govoril z enim trenerjem plavanja in njegovo mnenje je, da ne gre za alergijo ampak, da imam najbrž težave z dihalnimi potmi ali sinusi. Ali pa da se morem zgolj privaditi.
Letos imam cca 20 ur plavanja in občutek, da je vsakič slabše, tako da v privajanje ne verjamem.

Odločil sem se, da grem do zdravnice in da me pošlje na kakšen pregled dihalnih poti.
sporočim kako in kaj.

Tequila živjo, tvoj post se bere tako, kot bi ga napisal sam. Imam povsem enake težave. Tudi sam sem težavo najprej pripisoval alergiji na klor, a po mojem klor ni edini krivec. Zadnjič se mi je na morju po plavanju zgodila podobna reakcija, le manj intenzivna in dosti bolj kratkotrajna kot po bazenu. Skratka predvidevam, da je kriva tudi voda v nosu in sinusih.

Zanima me, če si uspel rešiti težavo in kako jo rešujete drugi.

Pa še eno vprašanje: morda kdo ve, če obstaja v Ljubljani bazen, ki ga ne razkužujejo s klorom (recimo z ozonom)?

Pozdrav

Tak bazen sigurno niti v Sloveniji ne obstaja- ob minimalnih stroških, ki se ga pri nas vlaga v čiščenje vode. Edino neoporečen je bazen za nosečnice na FŠ.

Naletel sem temo izpred skoraj treh let, ki je doletela tudi mene. Po enournem plavanju v bazenu (dif), se ponoči skoraj zadušim zaradi kihanja, iz nosa mi teče na polno in pol noči presmrkam in prekiham. Ali ima kdo kakšen uporaben nasvet ali rešitev oziroma ali jo je ta, ki je odprl temo, našel?

Hvala za odgovor!

Nikoli nisem bolana …ampak odkar enkrat tedensko plavam v bazenih …kasljam in sem prehlajena non stop. Sem mislila, da so to virusi zunaj. Ampak sedaj vem, da je povezano z bazenom. Po plavanju kasljam tako mocno, da me boli glava.
S tem vzrokom sem tudi nasla tale forum.

Ali je morda kdo nasel resitev? Poleg klincka za nos.

New Report

Close