Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Eros:Psi

Default avatar

jassst

knjiga mi ni pustila trajnega vtisa ... je zgolj nabijanje ega (avtorjevega)
Default avatar

Kristian

Včeraj sem bil na predstavitvi knjige, knjigo sem tudi kupil.

Po debati na predstavitvi sklep; knjiga spada v čudovitoslovje, knjiga SO modrosti, knjiga JE življenje..

Knjige ne boste mogli ne razumeti ne prebrati vsi tisti, ki v življenju ne pustite lastnega razuma, da deluje, se razvija, ki življenja ne sprejmete, takšnega kakršno je oz. kakršnega si ustvarite.

Knjiga je v popolnem slovenskem jeziku, brez kakršnihkoli tujk.

In, če hočete knjigo razumeti, se morate odpreti.

Knjige ne reklamiram, temveč govorim iz življenske izkušnje.
Ko živiš med zidovi, a nimaš jajc zidove podirat.
Proti koncu lanskega leta sem pri sebi naredil to; rušenje. Žal na krut nači, ki se je sedaj izkazal za edino smiselno dejanje.

Kakšna je knjiga..je dobra ali slaba...presodite sami.
Default avatar

skana

vau, in ti si to knjigo prebral v eni noči in vse to spoznal?? noro!

včeraj kupil, danes razsvetljen!

mislim, da ste pa že malo bedasti z reklamiranjem teh cuckov.
Default avatar

laila

pred tremi dnevi so nekje našl okostje pitbula... :(
Default avatar

Aprosti

Vinči, mislim, da se motiš glede teh značajev! V zgodbi s knjižnico je razvidno, da lahko teh dvanajst značajev razporediš v štiri skupine s podobnimi lastnostmi. Tako so na koncu postavljene tudi vse police v kvadratu: na vsako stranico po tri. Na eni stranici so značaji, kjer je prvi eden od razumov, na drugi: drugi, na tretji: tretji, na četrti, so tisti s po dvema vzporednima. Hipokrat naj bi razpoznal le osnovne tri skupine in eno, za katero ni vedel kam pospraviti tiste, ki niso v prvih treh. Prav zaradi tega, ta delitev ni dovolj natančna in torej neuporabna. Je pa dober približek, ki je kljub vsemu preživel nekaj tisoč let.
Default avatar

diana777

Živio,
jaz sem prebrala knjigo iz knjižnice - super knjiga, Tisti ki ste jo kupili, delite z nami ljubezen in povejte šifro za vstop.
Default avatar

Pony

knjiga se ne more primerjati z nobeno, ki sem jo do sedaj prebrala. mene je navdušila takoj na začetku, čeprav sem šele na koncu ugotovila kakšna mojstrovina je - in kako zelo je vsak stavek oziroma njegov pomen povezan s celotno knjigo oziroma vsebino. vsaka zgodba nosi veliko sporočil, nekatera najpomembnejša pa se "ponavljajo". knjigo vsak vidi in razume po svoje, ker jo bere iz perspektive svojega sveta. sama bom knjigo prebrala večkrat... in vem, da bom vsakič odkrila kaj novega... več kot želim od te knjige odnesti, bolj zbrano moram brati in sama za to knjigo potrebujem čas...
kdor sprejema lasten svet in spoštuje svetove drugih ljudi, ne sodi. tudi to je sporočilo te knjige.
Default avatar

mojsterC

Knjiga je navadno poveličevanje ega. Prebral sem jo in ugotavljam, da je popolnoma zgrešena investicija
Default avatar

Konjenica

Pozdravljeni, zamudila sem predstavitev knjige. Ali veste kdaj bo naslednja predstavitev knjige v Ljubljani, kje bo in kje to lahko vidim? lp
Default avatar

Darinka Ž.

Ko sem knjigo brala, je bilo tako, kot da knjiga bere mene. Veliko stvari opisanih v knjigi sem poznala, vendar jih ne bi znala tako povedati. Vsekakor zanimivo branje.
Vsem želim veliko miru in ljubezni.
Default avatar

Sabina - Psi

Ali ima morda kdo mail od avtorja knjige (anonimni mail), kamor se mu lahko piše?
Hvala.
Default avatar

Kozma

Knjigo sem dobila kot darilo za rojstni dan. Že prvi večer prebrala do prvega Eroska, super!
Drugi dan prebrala spet do naslednjega Eroska in mi je bilo žal, da moram to prespati.
Knjiga je super, res ni duhovna in je duhovna. Odvisno kako gledaš. V tej knjigi res lahko spoznamo in najdemo sebe, če se le hočemo videti, to pa je zelo težko. Pogledati vase in si priznati...O kje pa, jaz pa že nisem tak/a. Vsi, ki knjigo kritizirajo, ne delajo prav. Kako lahko nekaj skritiziraš, če ne razumeš? Zavedati bi se morali, da se nam vse dobro podesetereno vrne, vse slabo se povrne stotero, nam ali našim dragim. Zato spoštujmo soljudi in spoštujmo pisca te knjige, ne glede na to kdo in kaj je. Pomembno je, da je knjiga dobra, zanimiva, drugačna. Ste opazili, ko držite knjigo v roki, da vam žarijo dlani? Ta knjiga je živa, polna energije, ki se pretaka v nas. Zato, SPOŠTUJTE JO!!!
Default avatar

umestno vprašanje glede žarenja dlani

Morda je bila pa tiskana na Japonskem? Ali pa vsaj na japonskem papirju???
Default avatar

DavidRok

Zdravo!

Berem, knjigo!! Ne, ona bere mene :) Zanima me kaj mi bo povedala, kje v kronologiji življenja na 777 straneh te knjige se nahajam. Vseeno, knjigo nejemljem kot potopis, ki bi te vodil skozi življenje niti ne nekaj, kar bi divigovalo duhovno raven človeka. Je osredninjenje vsega, česar je zmožen človek. Ponuja prebujenje in veedenje, dviguje zavest.

Čemur v življenju posvečamo največ stvar, to smo!

Izbira definita človeka.

Morda ta stavek zveni, kot izguljena fraza vseeno sem mnenja, da knjiga nikoli nebo izbrala človeka. Vsaka je tista "prava" za nekoga in ga spominja na tistega človeka, ki si nekdaj že bil, z vsemi prijatelji, ki jih omenja pisatelj.

Eros je tu medij, ki proecira svoja opazovanja bralcuskozi preproste zgodbe.

Besedo ali dve o najti samega sebe

Vseeno bilo bolje najti samega sebe, kot pa obsojati ali biti preračunljiv ali pihati na dušo vsem s katereimi si delimo življenje. Mislimo, da jih ne-poznamo, pa jih vseeno pozdravimo na cesti iz vljudnosti, ker so nas tako naučili - beri smo pozabili in nas spominjajo na nas same.
Takoimenovane napake so le opomin, da se bližamo cilju, cllju, ki se začne in konča v sebi pri sebi. Navsezadnje, kako lahko obsojamo in smo preračunljivi ter pihamo na dušo nekomu, ki ga nepoznamo pardon želel sem napisati se nepoznamo, kljub dejstvu da z njim delimo svoj prostor pod soncem?!

Kot zadnje v tem postu, bi ponudil svoje mnenje o egoizmu, takem in drugačmem s naslednjim izrekom:

Vsi smo egoisti, a le redki znajo živeti tako, kot bi radi živeli. (Josef Kirschner)

Pripis:

Egoizem je umetnost uvidenja lastnih kvalitet, ki jih drugi ne vidijo. Vsak človek dejanj ima močno dozo egoizma, ponosa, čvrstosti in premetenosti. Vendar bodo bila vsa ta stanja duha obravnavana kot njegove kvalitete, če jih lahko uporabi za dosego višjega cilja. (Giorgos Seteris)
Default avatar

otonin

Hmm! Knjiga je brezveze in je nategovanje folka! (Oglaša se instinkt)

hecam se. knjiga je meni osebno odlična in pohvala avtorju, ki je dobil nalogo v sanjah in jo udejanil.
v življenju se srečujemo z veliko ljudmi in vsak ima neke svoje muhe. Vendar ok, to so ljudje s svojimi karakterji in problemi. Mene je bolj fascinirala vloga Življenja - kot nad-razuma s čudnim smislom za nas navadne smrtnike ki nas življenje uči. Smešno se mi zdi na primer, da se Življenju zdi zelo fajn če si sposoben dati svoje življenje za nekaj brez strahu, a po drugi strani te pa kaznuje če si ga vzameš. A tako je. Tudi biblija govori o temu...

Preberite si knjigo brez pričakovanj! Komur se zdi cena predraga lahko preko spletne strani psi.si napiše dopis in pojamra za knjigo in jo bo mogoče tudi dobil.

LP
Default avatar

MInos

Nekaj na tej knjigi je,če so tako slabe in dobre ocene.Že zaradi tega jo je vredno prebrati.Vsekakor bom knjigo poiskal! Že zaradi onih,ki mislijo,da imaj vso pravico vsakogar soditi,ki niso oni sami!!
Default avatar

EvaEva

Samo par popravkov za tiste, ki o knjigi že vse veste, pa čeprav je niste prebrali...

Knjiga tudi slučajno ni duhovna ali kako drugače poduhovljena, povezana z Biblijo ali vero...
Nagrada razpisana za odkritje 7. dokaza Življenja ni pogojena z nakupom knjige. Je pa res, da jo morate vsaj prebrati ;-)
Ampak saj to itak že vsi veste ;-)

LP
Default avatar

kknjiga

Jaz je niti slučajno ne mislim prebrati,ker je to samo še ena tistih knjig,ki ti "spremenijo življenje".
Default avatar

Petrischa

Pozdravljeni!

Knjigo sem prebrala 2X. Prvič sem si jo izposodila v knjižnici, drugič sem brala svojo. Zame knjiga predstavlja leksikon življenja in v njej so odgovori na vsa vprašanja. vredna je teh 77 euro in če bi stala še več, bi jo vseeno kupila. Pa če bi zanjo bilo treba vsak mesec odšteti 5 euro, bi jih odštevala tako dolgo, da bi jo lahko kupila. Vsak knjigo razume po svoje in kot pravi Eros, vse je odvisno od človekove psihe, kako knjigo dojema. Knjiga je pravi zaklad in brati jo je potrebno po točno določenih pravilih, katere bralec dobi ob nakupu knjige. Če knjige ne morete kupiti, pišite Erosu, on jih je že dosti podaril. Prosite prijatelje, naj vam jo posodijo.... Samo ne sodite o njej, dokler je ne preberete v celoti..... Knjiga je živjenje......
Default avatar

Rovtar

Glede na to kar sem slišal o tej knjigi, sploh pa na podlagi komentarjev v tem forumu, te knjige absolutno ne bom prebral, kaj šele kupil.

Popolnoma se strinjam s komentarjev Ivy T.

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger