Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Knjiga, zaradi katere na življenje gledaš bolj neobremenjeno

Default avatar

Lucijana

Ste v kratkem prebrali kakšno knjigo, ki vam je vlila optimizma, vas naredila da bolj sproščeno gledate na življenje?

Jaz se kar naprej sikiram in obremenjujem in to za čisto vsako stvar.... potem pa me tišči v prsih, imam občutek tesnobe.

Rada bi bila bolj flegmatik, da bi na vse gledala bolj optimistično in manj obremenjeno.

Morda lahko predlagate kakšno knjigo?

Samo k terapevtu me prosim ne napotite...
Priponke

branje knjiga.jpg
(179.16 KiB)

Default avatar

Gunnar

Tle ti ne pomaga nobena bukla, pomaga edin kaj boš sama delala in spremenila na seb, da bodo zadeve potekale drugač
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Gunnar

ja, točno, grupe za samo pomoč, tud uporabno, če si tak tip seveda :)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

baga

Preberi Skrivnost.
Default avatar

Luyzika

Mene so veliko naučile knjige, kot so Življenje je tvoje in Moč je v tebi od Luise Hay. Odlične knjige.
Default avatar

To!

Eckhart Tolle / Nova zemlja

Toplo priporočam.
Default avatar

knjiga123

Pred 10 leti sem bila tudi sama psihično na dnu, stara 19 let. Takrat sem prebrala ogromno knjig o osebnostni rasti, večina jih je bila krš, nekaj je bilo dobrih, resnično pa mi je pomagala le ena. Danes se praktično ne spominjam več o čem sploh govori, živo pa se spominjam avtorja, naslova in njenih rdečih platnic. Po tej knjigi mi je dejansko šlo življenje navzgor. Knjigo je napisal avtor Napoleon Hill, naslov pa je z idejo do bogastva. Ne vem ali knjiga govori o tem kako zaslužiti (pomoje samo o zaslužkarstvu sigurno ne, ker takrat mi je bila to zadnja briga), ali o čem že govori, medlo se spominjam da omenja nek kozarec, ki ga morš najprej napolniti (se pravi da moraš z radostjo in optimizmom napolniti samega sebe in ko je kozarec poln in se začne vsebina razlivati čez rob, takat lahko pozitivizem razdajaš naprej drugim), skratka ne vem, probaj jo prebrat, mogoče ti bo koristila, škodovala sigurno ne bo. :)
Default avatar

srečkaaa

Ja, rada prebiram knjige od Luise Hay, omenjeni dve sta pa sploh super....sem ju že večkrat prebrala, pa še vedno ju berem....res pomagata k boljšemu razpoloženju, pri premagovanju strahu, stresa, zamer iz preteklosti, negativnih občutkov....
Default avatar

ninan

Zame je bila prava spodbuda zgodba o Freudovemu učencu, ki so ga zaprli v koncentracijsko taborišče. Ni se predal, v grozovitem trpljenju in preizkušnjah je poskušal vsak dan najti smisel svojega bivanja, čeprav je ob tem tvegal svoje življenje. Dovolj je bilo, da je v taborišče pretihotapil bolnemu nekaj lističev regrada ali onesposobil delček proizvodnje v kateri je delal.
Default avatar

Darja22

Toplo priporočam knjigo Jej, moli, ljubi, ki jo je napisala Elizabeth Gilbert.
Default avatar

ninan

Knjiga je od Viktorja E. Frankla
Default avatar

anja27

Pogovori z Bogom - vse tri knjige. Naj naslov ne zavede - nič religijskega, nasprotno.
Default avatar

Čili

To! je napisal/a:
Odlična knjiga, ja.
Default avatar

več tega

Meni je všeč cel kup literature ki obravnava osebnostno zrelost, rast, soočanje s težavami.

Na primer:
- Celestinske prerokbe, (več delov)
- Skrivnost,
- Louise Hay - vse njene zapise, pogosto zaidem na njeno spletno stran,
- doma pa imamo Varjo Kališnik in njene bodisi tedenske zapise v prilogi Polet, bodisi njena knjiga Svetlo modra,
- včasih sem brala tudi Sanjo Rozman,
- pa tudi določena razmišljanja od Janeza Ruglja niso čisto brez veze.
- Potem je tle še dr. John Gray, ki secira moško ženski svet,
- in Scott Peck Ljubezen in duhovna rast

Skratka odvisno je od težave, z branjem vseh teh "razsvetlitvenih" knjig, ki jih obstaja malo morje in so zlahka dosegljive, boš prišla do neke širine in s tem vsekakor lažje našla način, da si pomagaš.

Osebnostna rast in doseganje čustvenega miru, ni enostavno je kar garaško večletno delo, ki včasih tudi ne gre brez strokovnega vodenja in usmerjanja (po domače povedano brez brce v rit ne gre).
Default avatar

mrcina

Self-help knjige (ki se sicer odlično prodajajo in so za religijami drugo najboljše tržišče) ti pač ne bodo pomagale, če sama ne boš dojela, da je povsem možno, da te jutri ne bo več in ti obremenjevanje z nepomembnimi stvarmi ne bo olajšalo življenja.
Default avatar

jezerce

Od Oshota: Ni vode ni lune.

In sploh vse od njega.
Default avatar

ena, ki ve

Kojc - Učbenik življenja
Ogorevc- Karmična diagnostika
ostale ste pa itak že omenili
In potem še Sužnja, Puščavska roža (vse njene knjige), Živa zažgana, Ognjeno srce, Pobeg iz harema, Ženska iz Berlina, Dnevnik Ane Frank..... prebereš kaj so te in še druge ženske preživele in veš, da si lahko ti res lahko samo srečen.
Default avatar

modr

Predlagam še Vadima Zelova: Transufring

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger