Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Deček v črtasti pižami

Default avatar

nekimezanima

Je to knjiga za odrasle ali knjiga za otroke? Vsebina je težka, ampak "otroško" napisana, tudi po nagradah sodeč, ki so napisane na hrbtni strani, se uvršča tudi med "Childrens books".
Koliko staremu otroku bi jo priporočali v branje?
Default avatar

Zima1

Založba Miš ima kar precej knjig, ki so tej podobne. Po vsebini težke, dobivajo pa nagrade za otroke in mladino. Glede na to, da mladina danes kar dosti posega po knjigah za odrasle in se šteje za umsko zrelejšo in naprednejšo, pri nas še vedno dajejo take knjige med mladinsko literaturo. Brali naj bi jo najstniki v 8. ali 9. razredu. Marsikdaj pa tudi odrasli.
Default avatar

lyaa

Ko sem jo jaz imela doma jo je na polici opazil moj 11 letni sin in jo na dušek prebral. Pravi, da mu je bila zelo zanimiva in da si je težko predstavljati da so bili majhni otroci tudi v taborišču.
Prav tako je prebral tudi McCormakovo Cesto in je bil blazno navdušen nad njo. Komaj čaka film:-)
Default avatar

rebeeeeeekaaa

jaz sem učenka 8. razreda in mislim da nekateri sošolci te knjige ne razumejo oz. je ne jemljejo resno.
Default avatar

gregor rozman

rebeeeeeekaaa, važno je, da cele dneve nabijajo streljačine in lajkajo na fejsiču. žalostno.
Default avatar

_maja_107

hheii!!
moja hčerkica je knjigo deček v črtasti pižami brala za slo. bralno značko lani, v 6. razredu. nato pa je rekla da je knjiga full dora pa sm jo še jest prebrala, res si zasluži tolko nagrad saj je res odlična, primerna za otroke & odrasle!!
lp
_maja_
Default avatar

negdo

ja jst sm to knigo učiri začela brt zdi se mi izredno zanimiva a tudi depresivna
Default avatar

op gangnam style

Sicer pa obstaja mladinski roman in roman za odrasle
Default avatar

primerna za vse

To je knjiga, ki se mi zdi primerna za vse, tako za mlajše kot starejše. Vsekakor pa nekje od 12. leta naprej zagotovo.
Ne vem sicer, kaj uradno ločuje roman za odrasle od romana, primernejšega maljšim bralcem, vendar po mojem ne gre toliko za vsebino kot za obliko. Knjiga (ta in še kakšna, ki je namenjena mlajši populaciji) je pisana morda bolj enostavno, teme pa so življenjske in samo zato, ker so namenjene mlajšim ne pomeni, da se morajo dela težkim temam izogibati. Nasprotno. O marsičem bi se morali mladi poučiti dovolj zgodaj.
Default avatar

Husmina

Zanima me ali je knjiga enaka zgodbi ki je v filmu. Namreč sin mora prebrat knjigo za domače branje in imajo zelo malo časa. Ko bojo poletne počitnice pa vsekakor prebere knjigo ker pomojem je zelo zanimiva.
Hvala
Default avatar

Husmina

Zanima me ali je knjiga enaka zgodbi ki je v filmu. Namreč sin mora prebrat knjigo za domače branje in imajo zelo malo časa. Ko bojo poletne počitnice pa vsekakor prebere knjigo ker pomojem je zelo zanimiva.
Hvala

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger