Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Alkimist - DEBATA

Default avatar

Sasa

Mene zanima Jože, kaj ti ni bilo všeč in kaj ti je bilo, v tej knjigi.
Default avatar

jože

mislim da sem povedal svoje mnenje zadosti razumljivo....sory, ne da se mi več o tem....
Default avatar

Simona

Ta knjiga je zelo, zelo dobra! Zivljenjska in da poguma! Malo filozofska oz. za razmisljat, a sem srecna, da sem jo dobila v roke. Cao
Default avatar

MIKE

za Leno in še kdor hoče

No za prošnjo o predlogih ti bom naštel raje kar nekaj avtorjev:

1. Richard Bach (jožetov GALEB, Iluzije, Most preko večnosti....
2. Exupery (avtor Malega princa, napisal še Pesek, veter in zvezde oz. nekaj takega)
3. Osho Rajnees (Moja pot, pot belih oblakov, in se precej drugih knjig....)
4. Anthony de Mello (Zabja molitev1,2, Ptičja pesem, Zavedanje....)

tolk se jih zdele na hitro spomnim, tko da mislim, da boš našla kaj zase. Pa veliko užitkov ob branju....

Ostali komentarji, glede izbire.

Dragi moji kjižnjice so ravno zato, da vsak izbira kar mu pač paše in tudi pocukrane knjige (kot jih imenuje Jože) so napisane zato da se jih prebere.

Eni imajo radi tak stil, nekateri drugačnega, nekateri spet tretjega.

Je res jože tudi tvoj izbor je kvaliteten, dober, sem vse tvoje omenjene tudi že večkrat prebral. In ravno to sem že prekleto velikokrat omenil.---Čar zemlje, človeštva je ravno v raznolikost.

Razumeti moraš da te Alkimist skozi življenske misli, popelje skozi neko zgodbo in nekateri imajo radi zgodbe, tudi jaz osebno, ker ti na širši način opiše neko misel. Saj je tudi James Redifield in njegova Celestinska prerokba, Deseto spoznanje povsem enak primer na podoben način. In če ti omenim tudi intervju Jamesa, kjer je pač javno priznal, da je napisal knjigo po čistem navdihu knjig Carlosa Castanede, potem veš da je to pač tako.
Seveda pa tudi veva, da je sveto pismo ravno tako sestavljeno iz tisoče kratkih zgodb in velikokrat posebej v začetku, ko sem ga bral, si brez opomb nebi razložil vsega, dogodkov, običajev, ki jih opisuje.

No pa lep pozdrav, in še enkrat lepo branje....
Default avatar

andrej

Res zakon knjiga, full dobra za notranje razmišlanje. Vidim da je še kr nekaj mladih ki berejo knjige. Sam sm jih full velik prebral v 1. ter 2. letniku. Zdaj sm pa mal upusto branje , knjig raj mal igrce na računalniku igram . Ampak vidim ta to ni to !!!!!!!!!!!!! - sm se odloču da bom spet začel " brat " .

- naj mi kdo pošlje seznam dobrih knjig na E-mail
Sam priporočam : -Noči dolgi nožev
- Gospodar prstanov

Lep pozdrav !
Andrej
Default avatar

andie

Alkimista sem prebrala že 2x, pa mi je bil še vedno všeč. Res se lahko bere kot pravljica (ampak: ali se ne da tudi Malega princa, pa Živalsko farmo Orwela?). Knjiga je fajn, ker jo lahko bere tako otrok kot tudi odrasel- vsak na svoj način in vsak bo v njej našel sporočilo primerno zase (če se le potrudi).

Lep pozdrav
Default avatar

Alkimija3

Koper mladinska knjiga.bereš?

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger