Forum.Over.Net

Knjižni molji in pravopis

Odgovarjajo: Nataša Purkat, univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture • mag. Gordana Rodinger, prof. slov. j. in zgodovine

Kje so še tiste knjige, ki smo jih brali v otroštvu?

Default avatar

g7g7

Spomnim se, ko sem vstopial v 5. razred osnovne šole, in sem začela uporabljati še šolsko knjižnico na centralni šoli.
Takrat smo prebrali vse, kar leze in kar gre. Knjižničarka nam je celo dala knjigo v oceno, ali se jih splača nakupiti več izvodov ...
Knjižnico sem znala na pamet. Mnogokrat sem pospravljala knjige po abecedi (sedaj vem, da je to po značnici) in sem se tako naučila, kaj stoji v "naši" knjižnici.
Takrat se naši starši niso spraševali, ali je zbirka Pet prijateljev primerna za nas, ampak smo jo kar vsi (pre)brali. V knjižnici je bilo mnogo knjig tudi za višje razrede (npr. zbirke Na robu, pa tudi v zbirki Odisej so se našle knjige, ki so govorile o kriminalu, drogah, ...), po katerih sem slej ko prej posegla (od 5. - 8. razreda) in zaradi tega nisem prav nič "zatravmirana". Lahko bi naštevala od A do Ž vse zbirke, posamezne knjige, a bi bil zapis predolg. Želela sem se samo spomniti na tiste sladke otroške čase in to podeliti z vami. :)

Moderatorji

Nataša Purkat , univ. dipl. slovenistka in sociologinja kulture
Nataša P
mag. Gordana Rodinger , prof. slov. j. in zgodovine
Gordana Rodinger