Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo modrostni zob v nosečnosti

modrostni zob v nosečnosti

Spoštovani!

Sem v 22. tednu nosečnosti in redno obiskujem zobozdravnika. Na splošno nimam težav z zobmi, vendar pa mi je očitno vedno bolj začel izraščati modrostni zob. Imam ga že dolgo, vendar me ni motil do pred tremi meseci. Takrat se je začel prebujati, vendar se je nekako v treh dnevih umiril, zato nisem želela težiti svojemu zobozdravniku. V ponedeljek pa se je spet zbudil in sicer imam občutek kot da raste v tistega zraven, zatekla je čeljust okoli njega (tako da ga le malo še gleda ven – ostalo je pod oteklino), pa ne le čeljust – cela leva stran (jezik, grlo, nosna votlina; vedno težje požiram in ne morem odpirati ust do konca). Če jutri ne bo bolje, bom pač morala poklicat svojega zobozdravnika. Boli kot hudič – v intervalih – vendar pa drugih tablet razen Lekadola (ki ne pomaga) ne upam vzeti, da ne bi bilo kaj narobe s plodom.
Zanima pa me sledeče: kaj lahko glede na nosečnost pričakujem? Ali lahko rentgensko slikanje in lokalna an. škodujeta mojemu plodu? Ali me bodo vzeli preko vrste glede na to da me boli in da sem noseča?
Hvala. Lp

Spoštovana angelina,

rentgensko slikanje vam bodo kjerkoli težko opravili, ker sevanje plodu lahko škodi. Lokalna anestezija je dovoljena, tako da s tem ne bi smelo biti težav.
Zobozdravnik naj vas čim prej napoti k oralnemu kirurgu, ki bo ocenil, kdaj bi bilo poseg smiselno opraviti in seveda, kdaj vas naroči (kar je največja težava glede na to, da so čakalne dobe tja do enega leta).

pozdravljeni!
prosim za odgovor…do zdaj nisem imela nikoli problema z zobmi…zrasli so mi zgornjii in spodnji modrostni zobje….moja zobozdravnica se je upokojila zato nisem iskala zoobozdravnika ker so mi rekli da se oglasim čez pol leta na kontrolo, ampak ni bilo do takrat potrebe iskati zobozdravnika…..sem v 28 tednu nosečnosti in me spodnji modrostni zob ki mi na krivo tudi raste ter ugotavljam da ima tudi luknjo….kaj storiti, bolečine so neopisane, otečena sem ter bolijo me ušeska….za zdaj sem se nekako z Lekadoli pomagala……čakalna doba za zobozdravnika je pa tudi dolga….lp

nova
Uredništvo priporoča

aliska kako si rešila, imam podoben problem…

Pozdravljena Mija87,

Glede na to, da imate problem z modrostnim zobom, ki vas boli je najbolje, da se odpravite k zobozdravniku.
Zobozdravnik vas mora obravnavati kot bolečinski primer, ne glede na to, da ste noseči. Kljub temu, da ne more opraviti rentgenskega slikanja, vam lahko kljub temu nudi prvo pomoč in odpravi bolečine.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close