Najdi forum

ostanek zoba v dlesni

Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa mi skrbi povzroča rahel gnojni izcedek iz odprtinice, kjer so mi že pred časom izpulili modrostni zob. Šele zdaj sem ugotovila, da je ostanek zoba, čisto majhen (zob se je zdrobil) ostal v dlesni in da izgleda to povzroča gnojni izcedek. Ali je lahko to po tako dolgem času zelo škodljivo za zdravje in kako bi to odstranili, saj je ta delček res majhen in skrit čisto nekje v notranjosti?
Hvala za mnenje in lep dan še naprej.

SPoštovana tinki,

delček je vsekakor potrebno odstraniti, ker kronično gnojno vnetje za nikogar ni koristno. Če sami vidite delček zoba, potem naj vas njegova odstranitev nikar ne skrbi, ker bo zobozdravniku še lažje. Tudi če se delčka ne vidi, je pa prisotno stalno vnetje, to pomeni, da kost nad koščkom še ni nastala in odstranitev prav tako ne bo težavna.
Torej, čim prej nazaj, da se znebite “nagajivca”.

Pozdravljeni

Pred skoraj dvemi leti so mi spodaj levo odstranili šestico, ker je bila uničena. Včeraj sem bila na ortopanu zaradi modrostnih zob in so po sliki ugotovili da je nekaj ostalo notri. Na napotnico je moj zobozdravnik napisal da gre za preostanek korenine, ampak se njemu zdi da to ni to. Zdaj me skrbi kaj bi to lahko bilo in komaj aprila sem naročena pri oralnem kirurgu. Prosim pomagajt[attachment=0]Šoštarič Iris Ortopan-2.jpg[/attachment]e. Prilagam slikico

S spoštovanjem in lepimi pozdravi

nova
Uredništvo priporoča

Spostovani,
na ortopanu se vidi nekaksen fragment ali zoba, ki je bil odstranjen ali nekaksna trdotkivna struktura.
Glede na to, da ste imeli to dve leti v celjustni kosti in niste imeli tezav in da imaste ze aprila pregled pri oralnem kirurgu ne bo nic zamujenega.
Jaz nisem kirurg in tezko ocenim kaj tocno je, bi pa ravnala enako kot vas zobozdravnik.
Nisem vam ravno podala odgovor, vendar ste na dobri poti, da se situaciji pridete do dna.

Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Pozdravljeni

Hvala za hiter odgovor.

Lep dan

Malenkost….
Vse dobro vam zelim!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close