Najdi forum

Pozdravljeni!
Imam tri in pol letnega sina,ki so ga začeli bolet zobki.Pred kratkim so mu izpulili bolečo in majajočo petico desno zgoraj.Zdaj pa je bil pri zobozdravnici na zdravljenje štirice levo spodaj.S pomočjo lokalne anest.mu je zvrtala zobek in ker je na polovici prišla do baje zdravega zobka je prenehala ,vstavila zdravilo in zobek zaprla.Čez dan sin ni imel bolečin,zvečer pa so se pojavile,in trajale kar velik del noči.Dala sem mu sirup proti bolečinam in je bilo dobro.Zjutraj sm opazila oteklino na ustnici zraven zobka,javila zobozdravnici in odšla na pregled.Ona meni da ga ni bolel zobek,temveč da je jokal zaradi zatečene ustnice,ki je posledica grizenja,po anesteziji…Zanima me kaj menite vi,je to možno?Mislite da gre za zobek?Danes čez dan je spet malo jamral,vendar se mi zdi da je ličnica malo rdeča oz vneta,bi morda tudi to bil lahko razlog za bolečine?Zanima pa me tudi še to,če bo potrebno zob odpreti ponovno in živec zamoriti,ali ga bo bolelo,kljub lokalni anest.,ko bo prišla do živca?Kakšne so lahko posledice mrtvega zobka? No vem da sem bila dolga in razumela bom če me boste okregali,a kaj čm, če pa me vse tako zelo skrbi in zanima…hvala vam za odgovor in lep pozdrav,upajoča mamica

Spoštovana žigaarkokrkovo,

ne vidim razloga, da bi vas okregala….
Oteklino, ki je nastala na licu, je verjetno najlažje opredelila zobozdravnica, ki jo je videla, vsekakor pa je možno, da je nastala zaradi grizenja ustnice po anesteziji.
Če se pojavi rdečina na koži nad oteklino pa vam vseeno priporočam ponovni pregled pri zobozdravnici.
Če bo zobozdravnica zdravilo vstavila z uporabo lokalne anestezije, potem poseg ne bo boleč, paziti pa morate na grizenje ustnice, saj (kot vidite) lahko povzroči resne težave.
Mrtev zob lahko ob primernem zdravljenju v ustih ostane do izpada, neuspešno zdravljenje pa je pri mlečnih zobeh vseeno nekoliko bolj pogosto kot pri stalnih zobeh.

POZDRAVLJENI ŠE ENKRAT…
RADA BI VPRAŠALA ŠE KAJ JE BOLJE PRI ZDRAVLJENJU ZOBKA,ALI DA SE ODPRE IN NAREDI DRENAŽA,KOT TRDI NJEGOVA ZOBOZDRAVNICA,ALI PAČ DA SE ŽIVEC V ZOBKU ZAMORI Z NEKO ČRNO PASTO IN SE GA ZAPRE KOT PRAVI ZOBOZDRAVNICA IZ lJUBLJANE,PRI KATERI SMO POPRAVLJALI ZOBEK,KER JE BILA NJEGOVA TAKRAT NA DOPUSTU.RES SEM V DVOMIH IN STRAHU KAJ STORITI,NAMREČ SINA ZOBEK BOLI PONOČI,NAJVEČJI PROBLEM PA JE KER NI SAMO EDEN PROBLEMATIČEN TEMVEČ OBE ŠTIRICI SPODAJ…NUJNO VAS PROSIM ZA ODGOVOR…PA ŠE TOLE ALI JE RES DA ČE JE ŽIVEC VNET POTEM NI POTREBNA LOKALNA ANEST.KER GA VRTANJE NE BO BOLELO..TO NAMREČ TRDIJO,JAZ PA MISLIM DA ŠPARAJO NA ANESTEZIJI…
HVALA VAM UPAJOČA MAMICA

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana žigaarkokrkovo,

odvisno od situacije.
Seveda je bolje, da ostane zob zaprt, kar pomeni, da se po “zdravljenju” s “črno” pasto (toxavit), odstrani mrtvino v kroni zoba, se vanjo vstavi posebno pasto ter naredi plombico.
V primerih, ko tako zdravljen zob še vedno boli oz. ko pride do otekline pa nam ne preostane drugega kot da odstranimo vso mrtvino in pustimo zob odprt.
Če je živec vnet, to še ne pomeni, da je tudi mrtev oz neobčutljiv, tako da ni nujno, da bo poseg neboleč. Po aplikaciji toxavita (črne paste) pa je zob odmrl, tako da lokalna anestezija za nadaljnje posege več ni potrebna.

lepo pozdravljeni,

imela bi še eno vprašanje…ker sina zobka bolita le ponoči in zvečer me zanima če je to možno da je zaradi škrtanja z zobmi,kajti zobozdravnica pravi da ni otekline da se zobka ne majeta-premikata,da okoli njih ni gnojnih bunkic ali vnetja..in zato zobkov ne odpre..mene pa skrbi,ker če bo čez vikend zatekel…potem najbrž tudi lokalna ne pride v upoštev in bodo vse kar bodo delali-počeli v njegovih bolečinah,saj če je gnojno vnetje najbrž lokalna ne prime,ali pač- kaj mislite vi…glede na to da je bilo v prvi zobek vstavljeno zdravilo v torek,mislijo zobozdravniki da bi se oteklina že morala pojviti,če je vnet živec seveda,ne vem zelo sm v skrbeh,zato bom vsake informacije iskreno vesela…hvala še enkrat iz srca,upajoča mamica

Spoštovana žigaarkokrkovo,

ne verjamem, da bi sicer kariozna zoba bolela iz drugega razloga (se pravi zaradi škrtanja). Skoraj zagotovo je razlog potrebno poiskati v osnovni težavi (v kariesu).
Ob oteklini bolečin pri našem posegu ni več, ke oteklina zagotovo pomeni, da je zob že odmrl in se nabirajo gnojni produkti ob korenini. Bolečine, ki pri tem nastajajo so posledica povečanega pritiska zaradi kolekcije gnoja. Ko si “gnoj” izbori pot na prosto oz. vsaj v predele, kjer se lahko razširi, bolečine popustijo. Nadaljni zobozdravniški posegi v takih primerih prinesejo le olajšanje (izjema je ekstrakcija, kjer lokalna anestezija ponavadi res ni učinkovita, ampak to trenutno ni predmet vprašanja).

Pozdravljeni,

moj 5 letni sin ima karies čisto zadaj in tudi glede šestice bo problem kot se vidi na sliki.Zobozdravnica je rekla, da nima kaj narediti da bo ko bo star 6 let lahko šel na zobno kirurgijo.Ampak njega že boli in ne je trde hrane sploh.Ali morava najprej k dežurnemu zobozdravniku ali direkt na zobno kirurgijo?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,
glede na težave je smiselno, da najprej obiščete dežurnega zobozdravnika, ki bo nudil prvo pomoč, nato pa se posvetujete z osebnim zobozdravnikom, kaj je za storiti.
Lp,

New Report

Close