Najdi forum

Zanima me kdaj otroku zrastejo sedmice?

Hčerka bo maja stara 7 let. Sicer nima še nobene plombe, ter ima lepe zobke. Šestice so ji začele izraščati kmalu po petem letu.

Včeraj pa je tožila, da jo boli zadaj za zadnjimi zobki, ter da ima nabreklo. Ko sem ji pogledala, sem videla, da ima na obeh straneh spodaj čisto nabrekle in dvignjene dlesni, ter občutljive in boleče na dotik. Je možno, da ji že izraščajo sedmice? Ali pa mogoče dalj časa traja, da pridejo ven? Ni to malo prezgodaj?

Hvala za odgovor!

Spoštovana mamica1974,

večinoma začnejo sedmice izraščati kasneje (povp. okrog 12. leta), čisto nemogoče pa tudi ne bi bilo, če bi se zobki že pojavili.
Možni vzrokov za tako nabreklo dlesen je veliko in moje ugibanje stanja ne bo izboljšalo. Možno je, da so vzrok šestice, izraščajoče sedmice ali pa kaj drugega. Če še niste bili pri zobozdravnika, potem vam svetujem, da gresta na pregled.

Pozdravljeni
Stara sem 14 let in mi je pred kratkim zacela rast sedmica levo zgoraj in me zanima koliko casa traja da zraste ( aparat nosim ze 3 leta in cakajo samo se da mi zraste zob)
Me pa tudi zanima ali je uredu ce ti na ne cisto zrastel zob(sedmica) prilepijo poseben obrocek za fiksni aparat. A mi bo zob med tem se kaj zrastel ali ne

Ze vnaprej hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede vašega vprašanja, bi bilo bolje, da bi ga naslovila na forum “ortodontija”, kjer bi ortodonti več vedli povedati o lepljenju obročka na zob.
Kako dolgo pa traja izraščanje zoba pa je morda odvisno tudi od same pozicije zoba, kar vsekakor vidita na ortopanu vaša zobozdravnik in ortodont.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close