Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo neizrasla stalna trojka

neizrasla stalna trojka

Spoštovani,

hčera je stara 16 let in ima še vedno mlečno zgornjo trojko. Na ortopanu se vidi, da je stalni zob v dlesni, vendar je usmerjen poševno proti koreninam dvojke. Z mlečnim zobom nima nobenih težav, prav tako nobenih težav ne povzroča stalni zob. Zobozdravnica je predlagala, da mlečni zob čimprej izpulimo. Ker pa je velika verjetnost, da se stalni zob sam ne bo spustil (verjetno bi do zdaj že izrinil mlečnega), bo potem treba na nek način stalnega spravit ven. Zanima me, ali lahko pride do kakšnih komplikacij, če pustimo stanje takšno kot je? Ali lahko pride do kakšnih težav s stalnim zobom, zaradi katerih bi že zdaj, ko je stanje ok, morali izpuliti mlečni zob?
Hvala.

Spoštovani,

glede na opisano stanje bi se tudi jaz odločila za odstranitev mlečne trojke in v kolikor stalnik ne bo izrasel oz. je zagozden, bo po posvetu z ortodonti potrebna t.i. fenestracija oz. razgalitev krone in vlek zoba z fiksnim ortodontskim aparatom.
Možen kasnejši zaplet je lahko tudi cista okoli vkleščenega zoba.
Torej moje mnenje je v prid odstranitvi mlečnika.
Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close