Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Mlečni zobje: zgornja trojka ne zraste

Mlečni zobje: zgornja trojka ne zraste

Pozdravljeni,

Sin je star 3 leta, pa še vedno nima zgornje trojke.
Na tem mestu na dlesni, kjer bi moral priti ta mlečni zob pa ima bulico. Ta bulica se je v obdobju enega leta pomaknila višje navzgor proti glavi, ter sedaj na otip rahlo pobledi (prej ni). Kot se meni zdi, raste zob v napačno smer. Pol leta nazaj sem ga peljala k otroški zobozdravnici, pa je rekla, da naj počakamo, ker pri teh letih itak nimamo kaj.

Ker me vseeno malce skrbi bi lepo prosila za vaše mnenje:
-do kdaj naj počakamo z izraščanjem tega zoba in kdaj ponovno k zobozdravniku?
-ali obstaja možnost, da zob raste proti glavi?
-možne komplikacije?

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Spostovani,

Glede na opisano stanje bi svetovala cakanje, ce morda bulica, ki pobledi zaradi pritiska spodaj lezecega zoba pomeni predrtje dlesni in bo zob pogledal ven…glede na lego zoba in njegove izrasti ni kaj dosti za narediti in tudi nevarno ni nic.
Za natancnejso diagnostiko je potrebno rtg slikanje -ortopan, vendar se pred 5. letom starosti tega vecinoma ne posluzujemo.
Ce trojke ne bodo izrsle, potem so po vsej verjetnosti zagozdene in ne morejo ven.
Morda je kasneje dobro povprasati ortodonta, vsekakor pa brez rtg ni mozno natancno povedati kaj in kako bo z zobom.
Zgornje mlecne trojke obicajno izrastejo nekje do 2.leta starosti, vendar so to okvirni mejniki.
Kontrola pri osebnem zobozdravniku naj bo na 6 mesecev in sproti se bo videlo kako poteka izrast.
Naj vas ne skrbi prevec, vcasih je le malo potrebno pocakati.
Lepo poletje!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Spostovani,

Hvala vam za tako hiter odgovor.
Zelo lepo ste mi obrazlozili. Tudi skrbelo me ne bo vec.
Bomo upostevali vas nasvet 🙂
Hvala iz srca 🙂

Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Malenkost…
Ce se le da, poskusamo odgovoriti na vprasanja..
Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Pozdtabljeni,

Imam skoraj 4 mesečnega sina. Zanima me ali je normalno da zob proseva skozi dlesen? Recimo na mestu kjer so podocniki ima na dlesni vse belo kot da se vidi celoten zob . Prav tako na tem mestu sedaj nastaja oteklina kot da bi zobki hoteli rasti, ampak ali je sploh možno da bi trojke tako hitro izrasle?

Pozdravljeni,

Možno je, da se vidijo zobki čez dlesen, ko izraščajo. Zgleda bo vaš otrok dobil zobke zgodaj, čeprav je možno, da je tako nabreklo kar nekaj časa. Morda se bo prekomerno slinil, bil nemiren ali bo celo imel rahlo povišano telesno temperaturo.

Mislim, da ni za skrbeti, če pa bi se radi pokazali zobozdravniku, pa ga vpišite in boste prišli na pregled.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Pozdravljena,

ugotovili smo, da hčerki pri 5,5 letih raste prvi stalni zob, zadaj za mlečnim, kateri pa se še nič ne maje.

Je potrebno mlečni zob izpuliti, da naredi mesto stalnemu ali se svetuje počakati, da mlečni zob izpade sam?

Hvala in lep pozdrav, Maja

Pozdravljeni,

oprostite za pozen odgovor, sem spregledala mail…

Če govoriva o spodnjih enojkah, je mlečni zob smiselno odstraniti, v kolikor raste zadaj stalni zob.

Obrnite se na zobozdravnika.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close