Najdi forum

Zbit stalni zob

Pozdravljeni,
Pri 8 letih si je hcerka v soli zbila enko, odletel ji je polovico zoba. Takoj so urgirali in na sreco je delala njena zdravnica. Ta njen zobek je nazaj pritrdila in to je blo to.
Sedaj pa se ji je zopet odbil, in me je kar groza in zelo strah. Zobek se imamo na urgenco v ljubl.nas niso sprejeli, osebni zobar na dopustu????!
Zanima me kako se da to bolj fiksno resit ce se splih da. Sedaj je stara 10 let.
Res me je strah in njo tudi, saj je zeli vidno da je odlomljen. Zaenkrat ni crn.
Kako se da pomagat.
Hvala za vsak nasvet.
R

Spostovani,
Oprostite za rahlo pozen odgovor, zaradi dopusta .
Na vasem mestu bi sla v neko samoplacnisko ambulanto, kjer ji bojo oskrbeli zob, v smislu ali pritrdili njen fragment ali iz kompozita izdelali zalivko.Tezko vem na pamet, ker bi morala videti v kaksnem stanju je.
Glede na dopuste in ker ni to bolecinsko in urgentno stanje vas sigurno ne bodo sprejeli v dezurni ambulanti, vsekakor pa ni za cakati.
Preveriti se mora vitalnost zoba, torej ce odreagira na drazljaje in je ziv in nato se dogradi ali prilepi manjkajoci del.
Kljub temu, da ne boli je pametno poiskati pomoc takoj.
Upam, da sem vam odgovorila.Ni prepozno, vendar ni za cakati dolgo.
Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close