Najdi forum

Zdravilo v zobu

Pozdravljeni, zanima me ali se vsa zdravila, ki jih zdravniki uporabljate pri koreninskem zdravljenju zob za odstranitev bakterij iz kanalov, ali se vsa na rtg posnetku obarvajo svetlo – tako,da se vstavljeno zdravilo prepozna po beli barvi v koreninskem kanalu na rtg sliki?

Namreč imam preteklo izkušnjo z zdravljenim zobom, ko so se kanali z zdravilom na rtg videli beli?
Zdaj pa mi zdravijo drugi zob in imam vstavljeno zdravilo – že enkrat menjano (zaradi delnega odpada cavita na vrhu zoba) in sem zdaj slikala rtg zob- pa so koreninski kanali na rtg sliki temni- ne beli?
Zdravnica mi je zagotovo dejala,da je vstavila zdravilo – katero pa ne vem?
Ali so zdravila različna in se na rtg ne obarvajo vsa belo? Ali je mogoče, da bi zob s cavitom zaprla brez vstavljenega zdravila, pa zato le-to ni vidno na rtg sliki?
Bi se torej morala vsa videti svetlo v koreninskih kanalih? Ali so lahko razlike v zdravilih in se nekatera ne obarvajo belo na rtg sliki?

Spostovani,

povsem razumljiva je vasa skrb glede vstavljenega medikamenta v koreninskih kanalih, vendar naj vas potolazim, da skoraj zagotovo zobozdravnica ni pozabila vstaviti medikamenta v kanale.
Medikamenti so obicajno oz.so na bazi kalcijevega hidroksida, ker pa so razlicni proizvajalci ni nujno, da se na Rtg sliki vsi vidijo “beli” oz. radioopacni, odvisno od vsebnosti oz. sestave medikamenta.
Zato so vase skrbi, ce je zob neobcutljiv in zaprt z zacasno zalivko povsem odvec.

Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Spostovani,
Prosila bi vas za vase mnenje glede polnitve zdravljenega zoba, ce so kanali popolnoma do konca zapolnjeni?
http://shrani.si/f/1y/n1/2ICl4cJM/sdc11415.jpg
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
Sodec po Rtg sliki zoba bi rekla, da je polnitev dveh koreninskih kanalov primerna oz. da je tesna in homogena in primerne dolzine. Na koncu korenine ni videti vnetnih procesov.
Za najbolj natancno videnje polnitve pa lahko naredite CT zoba.
Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close