Najdi forum

Puljenje zob 11 let

Pozdravljeni, prosim za vase mnenje, oziroma odgovor.
Zanima me ce je postala preksa, da se mlečni zobje pulijo kar en za drugim, ce se majejo. Problemov ni nobenih z zobmi, razen tega da ima ugriz spodnjih in zgornjih zobov razmik dobrih 0.5 cm. Namrec zobozdravnica je danes izpulila sinu dva zoba, stem da se je en res drzal samo se dlesni. Drugi pa se samo maje. Cez teden dni ga je pa narocila da bo se 2 zoba ki se majeta izpulila. Ze tako mu zelo pocasi rastejo stalni zobje, zakaj je potrebno zdaj se to ven izpuliti. Saj nebo imel zobov za gristi, pa ze tako je nejesc?
Ko ji pa recem da mi naj da napotnico za ortodonta pa pravi da je prekmalu? Zanima me kdaj je potrebno otroka pelhati k otrodontu ce je to potrebno? In zakah se zobozdravnica odloca za puljenje zob kot po tekocem traku?
Lp

Pozdravljeni,
Ce se zob drzi le se z dlesnijo, potem se ga ponavadi odstrani, ker otroka moti obicajno tudi pri hranjenju. Glede na starost 11 let predvidevam, da so stalniki ze tik pred izrastjo in ni tezave zaradi ostranitve majavih mlecnih zob.
Napotitev k ortodontu, pa je bolj za cas, ko otrok dobi kaj vec stalnih zob in se vidi kaksen bo ugriz in polozaj zob in razvoj zobnih lokov, razen ce gre za kaksne razvojne nepravilnosti ali razvade kot so sesanje prsta, drza odprtih ust ipd.
Torej hitenje z napotnico za ortodonta nima pomena.
Vprasajte zobozdravnico in se pomenite glede nadaljnega puljenja in napotitve.
Lahko naredite tudi ortopanski posnetek zob in vse bo jasno, kako dalec so stalniki.
Za ortodonta boste rabili tudi Rtg ortopan in pregled do 16 leta starosti.

Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close