Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Endodontsko zdravljenje kanalov

Endodontsko zdravljenje kanalov

Spoštovana.. opravičujem se ker oišem nvašo stran, a me res skrbi.
Kako dolgo lahko traja zdravljenje sedmice spodaj pri endodontskem čiščenju kanalov. Torej kolikokrat ima smisel poseg izvesti, preden lahko rečemo, da se ne bo dalo izdravit zoba.
In zanima me še, če ima nato po vsem tem zdravljenju še smisel izvesti apikotomijo. Hvala in Lp.

Pozdravljeni,

vaše vprašanje je precej posplošeno, tema je pa precej kompleksna….
Kakorkoli že, imam premalo podatkov za natančen odgovor, predvsem stanje zoba, rentgensko sliko in potek zdravljenja zoba.
Sprašujete me kolikokrat je lahko zob zdravljen preden se izpuli…..to je predvsem odvisno od diagnoze, ali zob dela težave in seveda ali je že prisotna nepopolna polnitev.
Načeloma, če je zob dobro endodontsko polnjen in ni nobenih težav z zobom in ni na rentgenski sliki nobenih vnetnih procesov na koreninah je zob lahko trajno v ustni votlini prisoten, če kateri od prej naštetih faktorjev manjka je to vzrok za ponovno zdravljenje …..kdaj pa se zob odstrani iz ustne votline, pa je stvar individualne presoje, odvisno od primera do primera….
Apikotomijo se izvede, ko so druge možnosti izčrpane oz. vnetni proces na korenini ne izgine kljub tesni in homogeni endodontski polnitvi. Seveda je potrebno pogledati bližino drugih anatomskih struktur.

Žal vam ni mogoče na vaše vprašanje podrobneje odgovoriti, ker imam premalo podatkov oz. je težko odgovoriti brez pregleda.
Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close