Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Rumeni zobje po snemitvi zobnega aparata

Rumeni zobje po snemitvi zobnega aparata

Pozdravljeni, zanime me ali se da zobe “spraviti” nazaj na belo barvo samo s čiščenjem ali je potrebno beljenje zob. Namreč ta teden sem dal dol aparat in zobje niso ravno lepe barve, malo so rumenkasti zato me zanima ali je sedaj že prepozno, da bi si jih lahko spravil nazaj na bele.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

razumem vašo skrb in opažanja, saj je to pogosto stanje po snetju fiksnega ortodontskega aparata.
Najprej je potrebno v celoti in dobro odstraniti “lepilo”, s katerim so bili nosilci prilepljeni na zobe, nato se zobe lahko sčisti s polirno pasto in krtačko, ultrazvočno konico in peskalnikom. Ponavadi to zadostuje, če so na zobeh razna zabarvanja zaradi hrane in pijače, če pa si želite bolj bel oz. svetlejši odtenek vaših zob, torej sklenine, potem se lahko zobe beli tudi s posebnimi postopki z belilnimi geli, ki vsebujejo vodikov peroksid.
Vse je odvisno od zob in želje pacienta.
Glede na opisano upam, da sem vam odgovorila na vprašanje.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close