Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Izraščanje stalenga zoba sredi dlesni

Izraščanje stalenga zoba sredi dlesni

Pozdravljeni, včeraj sem pri sinu opazila, da mu zgornja stalna enka izrašča čisto na vrhu dlesni. Mlečni zob je še vedno prisoten. Par dni nazaj zob še ni bil viden, včeraj ko smo ga opazili, je bil še znotraj dlesni, videlo se je le belo pod dlesnijo, čez 2 uri je bil en rob zoba že zunaj. Je lepo čisto naravnost, vidi se celega, le tako grozno visoko je.
Klicala sem zobozdravnico, sestra mi je rekla naj me ne skrbi, da je to normalno in naj počakam, ko sva naročena čez 3 tedne. Da se bo potem poravnalo, ko bo šel enkrat mlečni ven. Ampak se to res lahko poravna, če je cel zob več kot centimeter višje kot bi moral biti?
Je to res tako normalno ali bi morala vztrajati na čimprejšnji obisk, pa če takoj pri drugem zobozdravniku?
Hvala za odgovore!

Spostovani,

sodec po podrobnem opisu bi vas pomirila, da ni prav nobene panike. Mlecen zob bo zobozdravnik najverjetneje izpulil, da se bo stalni zob zacel spuscati na mesto. V kolikor bo pozicija zoba nepravilna bo kasneje potreben obisk ortodonta.
Glede na to,da ste naroceni cez 3 tedne bo to povsem v redu.
Vse se bo uredilo in skrbi so odvec.

Srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Najlepša hvala za odgovor!

New Report

Close