Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo zobna pasta s 1000 ppm fluora

zobna pasta s 1000 ppm fluora

4 letni hcerki sem do sedaj kupovala zobno pasto z ustrezno vsebnostjo fluora – 1000 ppm. Zal sem dobila informacijo da taksne zobne paste v slo trgovini (dm), kjer so jo prodajali, ne bodo vec dobavljali. Ali naj sedaj uporabljam zobno pasto s 500 ppm ali 1450 ppm? Otrok zna ze splahniti in izpljuniti.
Hvala. Lp, Alenka

Spoštovana Alenka,

predlagam, da uporabljate otroško zobno pasto s 500 ppm F, kljub temu, da deklica že sama izpljune pasto….pomembno je, da temeljito mehansko očistite zobne obloge in daste ustrezno količino zobne paste, torej za “grahovo zrno”….po potrebi bo dobila ustrezno fluoridno zaščito zob tudi pri rednih pregledih pri zobozdravniku.
Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Pozdravljeni,
hvala za odgovor. Mi je pa uspelo najti nekaj zobnih past a 1000 – 1100 ppm fluorida. Pokazala sem jih tudi zobozdravnici in le-ta meni, da so primerne za otroka.
Lp, Alenka

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
zelim vam uspesno ciscenje zob in cimmanj kariesa!
Pa srecno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close