Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Huda bolečina pod plombo

Huda bolečina pod plombo

Nenadna bolečina pod plombo, ki traja že 4 dni, plomba je bila narejena decembra.
Zobna gniloba je bila zelo globoka in blizu živca. Bolečina je utripajoča in ne neha. Pomaga le lekadol.

Zanima me kaj je lahko vzrok bolečine. Zanima me tudi na koga se lahko obrnem, glede na to da je moj zobozdravnik na dopustu.

Spoštovani,
Glede na opis težav, se je najverjetneje vnel zobni živec in je potreben takojšen obisk zobozdravnika, da zob “odpre” in odstrani nekrotično odmrlo tkivo. Če je zobna bolečina utripajoča to pomeni, da gre lahko za gnojno vnetje, kjer se mora skozi zob drenirati gnoj, sier nastane lahko oteklina ob zobu.
Tudi, če je zobozdarvnik na dopustu ima sigurno obvestilo, kdo ga nadomešča, ali pa obiščite najbližjo zobno ambulanto.
Zob bo dokončno zdravil vaš osebni zobozdravnik, zdaj pa poiščite prvo pomoč v katerikoli zobni ambulanti.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Hvala za odgovor. Zob je zdaj odprt, bolečina je ponehala v celoti. Zanima pa me kakšen je naslednji postopek, glede na to da je osebni zobozdravnik na dopustu še 3 tedne. Predvsem me skrbi, koliko časa je zob lahko odprt ?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
zelo dobro vprašanje…..predvsem morate v času, ko je zob odprt paziti, da vam hrana ne zapolni zoba, ker je zob odprt zaradi drenaže in ko jeste zob zaprite z vatko, nato jo odstranite po koncu hranjenja, da je zob zares odprt.
Vzdržujte dobro ustno higieno in dobro očistite zob.
Ko se vse skupaj umiri v parih dneh pa pojdite nekam v zobno ambulanto,da vam zob prečistijo in vstavijo medikament v koreninske kanale zoba, ter zob začasno zaprejo, seveda pod pogojem, da zob ni več boleč.
Dokončno zdravljenje bo potem opravil vaš izbrani zobozdravnik.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close