Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo krvavitev iz odprte mlečne štirice

krvavitev iz odprte mlečne štirice

Spoštovani!

Sinu so pred 3 tedni odprli mlečno spodnjo desno štirico in rekli,naj dajema notr vato pred jedjo in po jedi ven. Mi to pridno delamo,zvečer mu luknjico sperem še s fiziološko raztopino. Zadnjih nekaj dni sem pa opazila,da iz luknjice krvavi. Zjutraj ko si usta spalkne, izplune kri. Bi me moralo skrbeti?

Hvala lepa za odgovor

Spoštovani,

glede na opisano, bi rekla, da vas naj ne skrbi….Zob je odprt in je avitalen oz. brez zobnega živca, če otroka ne boli in nima ob zobu otekline, potem ne more biti kaj zaskrbljujočega.
Včasih se lahko naredi v odprtem zobu tudi polip, ki lahko zakrvavi, vendar to ni obilnejša krvavitev.
Zaradi vašega boljšega občutka pa je potem najbolje, da se greste pokazati k zobozdravniku in naj on oceni stanje.

Vse dobro vam želim.

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

Spoštovani! Bila je tudi gnojna bulica na dlesni ob zobu in jo je sin stisnil…zdaj se bulica več ne dela. Še nekaj sem opazila. Vatka ,(ki mu jo dam v luknjico pred jedjo) smrdi kot da bi bilo zagnojeno. In čez noč,ko je zob odprt(brez vatke),se mu naredi v luknjici kot nek strdek. To je verjetno najbolje pustit pri miru in ne spirati( ob spiranju se strdek izpere spet ven in krvavi( vatka krvava).

Hvala lepa

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
gnojna bulica ponazarja, da gre za kronični vnetni proces in sicer gnoj si najde svojo pot od konca korenine pa skozi mehka tkiva na dlesni kot fistula ali gnojna bulica na plano.
Ko se gnoj iztisne je seveda bolje, dokler se ta bulica zopet ne napolni.
Vatna kroglica ima svoj vonj, ker je seveda gnojno vnetje, očitno se ni še vse zdreniralo ven.
Če se naredi strdek in z zobom ni težav, potem pustite pri miru, seveda pa je zob ravno tako potrebno redno čistiti.
V kolikor dvomite in bi se radi prepričali, da je vse v redu, pojdite na pregled k zobozdravniku.

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close