Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo Dopilnil 18 let. Kaj sedaj z zobozdravnikom?

Dopilnil 18 let. Kaj sedaj z zobozdravnikom?

Pozdravljeni, dopolnil sem 18 let. Imam še vedno isto zobozdravnico kot prej? Moram kaj plačevati? Nujna zobozdravstvena pomoč je sedaj plačljiva (sem občan MOL)? Neznansko me namreč boli zob, mislil da se mi celo dela granulom.

Lep pozdrav,

Lar

Pozdravljeni Lar,

Če ste dopolnili 18 let in imaste izbranega mladinskega ali otroškega zobozdravnika, ste načeloma lahko pacient do dopolnjenega 19 leta, potem pa si je potrebno izbrati zobozdravnika za odrasle.
Glede plačevanja storitev je to določeno v skladu z uveljavljenim cenikom zobne ambulante, torej doplačuje se nadstandarden material in storitve.
Nujna zobozdravstvena pomoč v ZD preko dneva oz. ob vikendih in praznikih na Metelkovi je seveda brezplačna, drugače pa je v nočni zobozdravstveni ambulanti, kjer je plačljivo in sicer glede na to, da ste občan MOL, je participacija 13 eur. Nočna služba je nadstandard, ki ni vezana na plačevanje prispevkov za zdravstvo.
Če imaste bolečine, imaste možnost obiska dežurne ambulante na Metelkovi preko dneva za vikende in praznike od 8 – 16 ure in nočno dežurstvo od 21- 4 ure vsak dan, med delovnikom imaste brezplačno nudenje prve pomoči v ZD od 7 – 19 ure.

Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close