Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Otroško in mladinsko zobozdravstvo 6-letnik – puljenje zob

6-letnik – puljenje zob

Pozdravljeni.
Moj sin je novembra dopolnil 6 let. V decembru je izgubil prva dva zobka (spodnji enki), rasteta že stalna zobka. Ostali zobki se še ne majejo.
Redno obiskujemo zobozdravnika (2x letno) in pridno umivamo zobke. Avgusta smo imeli zadnji pregled na katerem je zobozdravnica svetovala, da posvetimo več pozornosti na zgornji štirici, saj se nekaj nakazuje. To je bilo vse. Do takrat je zobozdravnica vedno hvalila zobke mojega sina, da so močni in trdi, da jih lepo umivamo ipd. Malo pred novim letom (torej 4 mesece po zadnjem pregledu), pa je sin potožil o bolečinah na zgornjih štiricah. Seveda sem takoj poklicala zobozdravnico, ki mu je ob pregledu v prostor med zgornjima štiricama in peticama naredila začasno plombico.
Po enem tednu je otrok ponovno potožil, da ga bolijo že omenjeni zobki. Ponovno smo klicali zobozdravnico, ki je naročila naj gremo narediti ortopan.
Včeraj sem zobozdravnico poklicala kako kaže slika. Bila je čisto zgrožena kako ima vse zobe v zelo slabem stanju, da bo potrebno štirice izpuliti in najverjetneje tudi petice. Bila sem popolnoma šokirana. Kako le ne bi bila, če smo bili do sedaj vedno le pohvaljeni pri njej. Kako je mogoče da so zobki kar naenkrat vsi v zelo slabem stanju, čemu so potem namenjeni preventivni pregledi. Da bi pulili 4 zobe? Moram reči, da si tega ne predstavljam. Kako bo pa otrok jedel? Star je šele 6 let, novih zobkov še dolgo ne bo, pa tudi skrbi me njihova izrast, če bo vse prazno v ustih.
Moram vam priznati, da sem zelo pretresena, vsekakor bomo šli po drugo mnenje.
Me pa zanima kako zobozdravnica že prej ni opazila spremembe na zobkih in ustrezno ukrepala. Ali je mogoča kakšna druga rešitev. Po branju forumov razumem, da je puljenje zob na zadnjem mestu. Glede na to, da sinu stalni zobje rastejo počasi (večina sošolcev ima že zgornje enke, pri nas pa se še majejo ne) me skrbi kaj bo, če mu res izpulimo gornje štirice in petice.
Že vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani !

Na podlagi opisanega razumem vašo skrb, saj se iz opisanega razbere, da dobro skrbite za zobe vašega otroka.
Glede na to, da ne poznam primera oz. ne poznam natančnega zapisa stanja otrokovih zob (kliničnega pregleda) in Rtg slike (ortopan) težko sodim o ravnanju otrokove zobozdravnice.
Vsekakor pa je drugo mnenje pravica vsakega posameznika.

Želim vam ugodno razrešitev primera.
Srečno!

Teja Jeras dr. dent. med. Zobozdravstvena ordinacija MOGYdent Dunajska cesta 433 Ljubljana - Črnuče T: 031 433 468 E: [email protected] W: www.mo-gy.si/zobozdravstvo V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda.

New Report

Close