Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Veljavnost odločbe zdravstvene komisija

Veljavnost odločbe zdravstvene komisija

Spoštovani,
tri leta sem v bolniškem staležu zaradi karcinoma dojke.Bila sem operirana,obsevana,kemoterapija,biološko zdravljenje in nadomestno hormonsko zdravljenje.ker so mi bile odvzete tudi vse pazdušne bezgavke v levi roki,mi roka oteka in soočam se tudi z drugimi zdravstvenimi težavami,ki jih je prineslo zdarvljenje.Včeraj sem bila obravnavana na IK,predlog je štiriurno delo.Danes sem tudi dobila od zdravniške komisije bolniški stalež do 31.8., kjer pa piše da je stalež do odločitve IK.
Zdaj me zanima,če mi v primeru, da dobim odličitev IK v juliju za 4-urno delo, ta odločba zdravstvene komisije do 31.8.na bolniški, ne velja oz.bom do datuma, ki ga je dala zdravstvena komisija še v bolniškem staležu to je do 31.8.2014.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Bojana

Spoštovani,

invalidske komisija odloča o vaši sposobnosti za opravljanje dela in bo odločala o tem ali se vam prizna invalidnost III. stopnje ter se vas tudi delno invalidsko upokoji. Odločanje o stopnji invalidnosti in odsotnosti z dela zaradi bolezni nista neposredno povezana. Lahko obstaja tudi situacija, da vam bo že priznana invalidnost ter s tem delna invalidska upokojitev, a boste kljub temu še vedno v bolniškem staležu za preostale štiri ure. Zgolj dokončna odločka IK komisija tako še ne razveljavi vašega bolniškega staleža. Lahko pa se zgodi, da bo vaš osebni zdravnik, potem, ko boste dobili odločitev IK komisije ponovno preverjal ali so še vedno podani pogoji tudi za bolniško odsotnost.

Jaka

New Report

Close