Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija Bolniški stalež in dovoljeno gibanje

Bolniški stalež in dovoljeno gibanje

Spoštovani,

imam eno vprašanje v zvezi z dovoljenim gibanjem v času bolniške odsotnosti.

V času polne bolniške odsotnosti so mi v prvi odločbi zapisali, da je v času zadržanosti od dela zavarovancu dovoljena odsotnost z doma in gibanje v skladu z navodili o ravnanju, ki jih na podlagi lečečih zdravnikov, zavarovancu-ki da njegov osebni zdravnik. Za potovanje izven kraja bivanja je potrebna odobritev izbranega osebnega zdravnika. Navodila izbranega osebnega zdravnika morajo biti razvidna iz zdravstvenega kartona zavarovanca-ke.

Pri drugi odločbi pa so zapisali, da je v času začasne zadržanosti zavarovancu-ki dovoljeno gibanje v kraju prebivališča.

Trenutno delam 4 ure, preostale 4 ure pa sem v bolniškem staležu. Pri tretji odločbi je prav tako navedeno, da mi je dovoljeno gibanje v kraju prebivališča.

Zanima me kaj to dejansko pomeni. Ali ne smem iz domačega kraja samo med delovnim časom? Velja ta prepoved tudi za vikende?

Ali so morda zdravniki na komisiji rahlo nedosledni pri pisanju odločb? Če piše, da je dovoljeno samo gibanje v kraju bivanja, je to zelo stroga zahteva. Ne vidim namreč razloga, zakaj bi bolnik, ki se zdravi zaradi raka, ne smel iti npr. v drug kraj na koncert ali na obisk. To mu kvečjemu koristi. Če se res ne sme gibati izven kraja bivanja, je to kot da bi bil v hišnem priporu.

Je ta prepoved torej mišljena samo za čas med delovnim časom?

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem in želim lepe praznike ter uspešno, zdravo, prijazno leto, ki prihaja.

Hana

Hana,

z vašimi ugotovitvami se strinjam in zdravniki res niso najbolj dosledni pri pisanju teh omejitev oziroma nanje niso pozorni. Hkrati pa je kljub neživljenjskosti teh rešitev pravno gledano to resen problem, saj ste na navodila vezani. O tem smo na forumu pisali že kar nekaj in prosim preverite še tiste odgovore. Sam vam predlagam, da vam osebni zdravnik napiše navodila o tem kaj lahko in kaj ne smete v času 4 urne bolniške.

Ker na vaše vprašanje nisem odgovoril najbolj ažurno upam, da je odgovor še aktualen.

lp

Jaka

Tudi meni zdravniki svetujejo gibanje in tudi pri meni je pisalo v domacem kraju. Z osebno zdravnico sva problem resili tako, da mi v kartoteko napise jdaj sem kam sla. Bo to kaj pomagalo? Saj vem, da je absurd, da porocas o tem kam gres, ampak tako je volk sit in koza cela, birokracija pa je sama sebi pac namen.
Lp

New Report

Close