Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Limfom in levkemija status invalida da ali ne?

status invalida da ali ne?

zdravo.vprašanje in sicer.pred letom sem v službi dobil epi napad zaenkrat prvič opravil sem vse može preglede in je vse o.k.sedaj sem normalno zaposlen kot prej le da nisem več v nočni izmeni.vendar mnenje zdravnika za medicino dela je da moram pridobiti status invalida?????zakaj?delam sicer v firmi ki zaposluje tudi invalide jaz pa se ne počutim kot invalid.bi bilo to smiselno zame ali ne? poudarjam da je zdravik pooblaščen za našo firmo.kaj z tem pridobim oziroma izgubim in ali se vam zdi smiselno?poudarjam da sem imel napad samo enkrat.Hvala za čimprejšnji odgovor ker moram poslati izpopolnjene papirje nazaj.L.p. BORIS

Spoštovani,

forum je namenjen pravni pomoči bolnikom z rakom, zato zelo kratek odgovor

. Iz vašega sporočila je mogoče razumeti, da ste enkrat imeli epileptični napad. Po vsej verjetnosti je zato vaše vprašanje brezpredmetno, saj vam invalidska komisija zgolj na podlagi tega ne more oceniti, da ste invalid. Definicijo invalidnosti sem na forumih že večkrat zapisal in jo prosim preverite. Če je do ocene zdravnika prišlo v okviru rednih pregledov pri delodajalcu in je zdravnik bil mnenja, da niste sposobni za delo, je lahko to resen problem in morata takšnemu mnenju ugovarjati. Če pa je zdravnik ugotovil, da ste za delo sposobni, sam pa je zgolj predlagal preverbo invalidnosti gre za brezpredmeten nasvet. Predlagam, da se posvetujete še s svojim osebnim zdravnikom.

New Report

Close